Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

V Mělníku zmodernizovali střední technickou školu

Integrovaná střední škola technická v Mělníku prošla částečnou modernizací. Celková výše investice je zhruba 13 milionů korun. Dotace činí 90 procent, zbývající peníze poskytl Středočeský kraj. Radní dnes schválili přijetí poslední části dotace IROP.

„Díky modernizaci učeben odborného výcviku a vybavení novými pomůckami škola dokáže udržet krok se současnými potřebami zaměstnavatelů. Většina firem už používá moderní obráběcí a CNC stroje, takže absolventi školy se budou moci po nástupu do zaměstnání rychle a plnohodnotně zapojit,“ uvedl radní pro oblast školství a vzdělávání Milan Vácha (STAN). Ten současně ocenil i další součást projektu, což je zajištění bezbariérovosti školy.

Projekt s názvem „ISŠT Mělník: učebny pohonů a jejich využití v obráběcích strojích“ zahrnoval modernizaci dvou učeben odborného výcviku elektro a jejich vybavení pomůckami, vybudování nové obrobny a její vybavení moderními obráběcími stroji včetně CNC strojů, cvičných frézek a počítačů pro jejich programování. Součástí projektu bylo i zajištění kvalitního přístupu k internetu ve všech prostorách školy a zabezpečení modernizovaných prostor.

Modernizace školy pokračuje dalším projektem na snížení energetické náročnosti budov v celkové částce zhruba 90 milionů korun. Dokončení se předpokládá v září letošního roku.

Foto: Středočeský kraj
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze