Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojŠkolství

  Welcome Center ZČU bude pečovat o odborníky ze zahraničí

  Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) otevřela ve středu 12. ledna 2022 v areálu kampusu na Borech takzvané Welcome Center. Tato kancelář mezinárodní spolupráce bude pečovat o zahraniční odborníky, kteří na západ Čech přijíždějí za prací, aby se v Plzni cítili co nejlépe. Nabídne jim pomoc s příjezdem a ubytováním, s péčí o rodinu a vyřizováním nutných záležitostí, seznámí je s prostředím univerzity i města Plzně. Kancelář sídlí v budově rektorátu.

  Zahraniční pracující, kteří zvažují využít pobídek na pracovní působení na ZČU, se podle prorektorky pro internacionalizaci Dity Hommerové jednoznačně řídí podmínkami k plnohodnotnému životu v regionu pro sebe a své blízké.

  „Pomoc, kterou bude moci Welcome Center jim a jejich rodinám nabídnout, bude víceúrovňová. Kromě vyloženě formální agendy umožní i zapojení cílové skupiny do kulturně-společenského života v regionu, což bývá často aktivita opomíjená, nicméně nezbytná pro úspěšnou a dlouhodobou integraci v novém prostředí,“ vysvětlila Dita Hommerová.

  Welcome Center ZČU bude zároveň napojeno na infrastrukturu města Plzně a Plzeňského kraje tak, aby všechny tyto instituce sdílely informace a mohla vzniknout koncepce jejich užší spolupráce v oblasti internacionalizace regionu. Po vzájemné dohodě je ZČU připravena služby Welcome Center poskytovat i vybraným externím spolupracujícím subjektům.

  Kromě pomoci s příjezdem a ubytováním může Welcome Center cizincům pomoci s domluvením schůzky na jejich budoucím pracovišti, vyřízením zdravotního pojištění, všeobecné či odborné lékařské péče, se založením bankovního účtu, zajištěním soudního tlumočníka, školní docházky nebo volnočasových aktivit pro děti a dalšími záležitostmi.

  Zdroj: Západočeská univerzita v PLzni

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze