Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojŠkolství

Welcome Center ZČU bude pečovat o odborníky ze zahraničí

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) otevřela ve středu 12. ledna 2022 v areálu kampusu na Borech takzvané Welcome Center. Tato kancelář mezinárodní spolupráce bude pečovat o zahraniční odborníky, kteří na západ Čech přijíždějí za prací, aby se v Plzni cítili co nejlépe. Nabídne jim pomoc s příjezdem a ubytováním, s péčí o rodinu a vyřizováním nutných záležitostí, seznámí je s prostředím univerzity i města Plzně. Kancelář sídlí v budově rektorátu.

Zahraniční pracující, kteří zvažují využít pobídek na pracovní působení na ZČU, se podle prorektorky pro internacionalizaci Dity Hommerové jednoznačně řídí podmínkami k plnohodnotnému životu v regionu pro sebe a své blízké.

„Pomoc, kterou bude moci Welcome Center jim a jejich rodinám nabídnout, bude víceúrovňová. Kromě vyloženě formální agendy umožní i zapojení cílové skupiny do kulturně-společenského života v regionu, což bývá často aktivita opomíjená, nicméně nezbytná pro úspěšnou a dlouhodobou integraci v novém prostředí,“ vysvětlila Dita Hommerová.

Welcome Center ZČU bude zároveň napojeno na infrastrukturu města Plzně a Plzeňského kraje tak, aby všechny tyto instituce sdílely informace a mohla vzniknout koncepce jejich užší spolupráce v oblasti internacionalizace regionu. Po vzájemné dohodě je ZČU připravena služby Welcome Center poskytovat i vybraným externím spolupracujícím subjektům.

Kromě pomoci s příjezdem a ubytováním může Welcome Center cizincům pomoci s domluvením schůzky na jejich budoucím pracovišti, vyřízením zdravotního pojištění, všeobecné či odborné lékařské péče, se založením bankovního účtu, zajištěním soudního tlumočníka, školní docházky nebo volnočasových aktivit pro děti a dalšími záležitostmi.

Zdroj: Západočeská univerzita v PLzni

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze