Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Zlínský kraj navštívila delegace učitelů ze Slovenska, Itálie a Španělska

Ve středu 11. května zavítala do Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje, delegace učitelů a poskytovatelů vzdělávání učitelů ze Slovenska, Itálie a Španělska. Zahraniční návštěvu přijala radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu. Cílem společného setkání byl projekt programu Erasmus+, který podporuje zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů, s názvem DIGI SCHOOL. Ten má vytvořit digitální učební materiály v reakci na pandemii, uzavření škol a přechod na online výuku.

„Zahraniční spolupráci vnímám jako velmi důležitou pro studenty i pedagogy, a to kvůli jazyku i zkušenostem, které v zahraniční získají. Můj cíl je zvýšit počet škol, které se zahraničními partnery spolupracují. Věřím, že se to podaří, protože už v letošním roce jsme získali silného partnera, a to přímé zastoupení organizace Domu zahraniční spolupráce ve Zlínském kraji. Tato organizace administruje výměnný program Erasmus+, přes který probíhají projekty zahraniční spolupráce a pracovník, na kterého se ve Zlínském kraji mohou školy obrátit a konzultovat s ním své projekty, bude velkým přínosem,“ uvedla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

Do projektu Erasmus+ Partnerství pro digitální vzdělávání, Spolupráce pro inovace – DIGI SCHOOL jsou zapojeny školy: Gymnázium Andreja Vrábla Levice, Slovensko; Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín; Colegio Nuestra Senora del Rosario, Paterna, Španělsko a EUROPASS SRL z italské Florencie. Finálním produktem projektu bude veřejná webová stránka s materiály pro samostudium, opakování nebo použití ve výuce.

Organizace Dům zahraniční spolupráce usnadňuje mezinárodní spolupráci ve vzdělávání a podporuje zapojení co nejširšího spektra jednotlivců i institucí do mezinárodních aktivit. Poskytuje informační, poradenské a analytické služby pro všechny cílové skupiny v oblasti vzdělávání. Více na https://www.dzs.cz/

Foto: Krajský úřad Zlínského kraje
Zdroj: Echo Valašska

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze