Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Zlínský kraj navštívila delegace učitelů ze Slovenska, Itálie a Španělska

  Ve středu 11. května zavítala do Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje, delegace učitelů a poskytovatelů vzdělávání učitelů ze Slovenska, Itálie a Španělska. Zahraniční návštěvu přijala radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu. Cílem společného setkání byl projekt programu Erasmus+, který podporuje zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů, s názvem DIGI SCHOOL. Ten má vytvořit digitální učební materiály v reakci na pandemii, uzavření škol a přechod na online výuku.

  „Zahraniční spolupráci vnímám jako velmi důležitou pro studenty i pedagogy, a to kvůli jazyku i zkušenostem, které v zahraniční získají. Můj cíl je zvýšit počet škol, které se zahraničními partnery spolupracují. Věřím, že se to podaří, protože už v letošním roce jsme získali silného partnera, a to přímé zastoupení organizace Domu zahraniční spolupráce ve Zlínském kraji. Tato organizace administruje výměnný program Erasmus+, přes který probíhají projekty zahraniční spolupráce a pracovník, na kterého se ve Zlínském kraji mohou školy obrátit a konzultovat s ním své projekty, bude velkým přínosem,“ uvedla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

  Do projektu Erasmus+ Partnerství pro digitální vzdělávání, Spolupráce pro inovace – DIGI SCHOOL jsou zapojeny školy: Gymnázium Andreja Vrábla Levice, Slovensko; Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín; Colegio Nuestra Senora del Rosario, Paterna, Španělsko a EUROPASS SRL z italské Florencie. Finálním produktem projektu bude veřejná webová stránka s materiály pro samostudium, opakování nebo použití ve výuce.

  Organizace Dům zahraniční spolupráce usnadňuje mezinárodní spolupráci ve vzdělávání a podporuje zapojení co nejširšího spektra jednotlivců i institucí do mezinárodních aktivit. Poskytuje informační, poradenské a analytické služby pro všechny cílové skupiny v oblasti vzdělávání. Více na https://www.dzs.cz/

  Foto: Krajský úřad Zlínského kraje
  Zdroj: Echo Valašska

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze