Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Zlínský kraj si v celé České republice vedl nejlépe v distanční výuce dětí

Podle průzkumu, který mezi řediteli veřejných základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií provedlo Ministerstvo školství, se ve Zlínském kraji zapojilo nejvíc dětí do distančního vzdělávání, respektive ředitelé těchto škol nahlásili nejmenší výpadek dětí z on-line výuky.
„Výsledky, které zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jsou potěšitelné a dokazují, že vzdělávání ve Zlínském kraji je na vysoké úrovni a je vnímáno jako důležitá priorita i v rodinách, které se školami dobře spolupracují. Je to pozitivní signál, že máme příznivé podmínky pro další rozvíjení moderních trendů výuky,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.
Podle šetření, které proběhlo formou povinných dotazníků u ředitelů 4 100 českých veřejných škol (tedy kromě soukromých a církevních), zůstalo ve Zlínském kraji nejméně dětí zcela bez vzdělávání. Druhý nejlepší je kraj Jihomoravský následovaný Prahou. Naopak nejvíc dětí z výuky v době uzavřených škol vypadlo v krajích na severozápadě republiky. Nejčastějším důvodem výpadku v distančním vzdělávání je podle ministerského výzkumu nezájem rodičů a žáků.
Zdroj: Zlínský kraj
 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze