Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Zlínský kraj si v celé České republice vedl nejlépe v distanční výuce dětí

  Podle průzkumu, který mezi řediteli veřejných základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií provedlo Ministerstvo školství, se ve Zlínském kraji zapojilo nejvíc dětí do distančního vzdělávání, respektive ředitelé těchto škol nahlásili nejmenší výpadek dětí z on-line výuky.
  „Výsledky, které zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jsou potěšitelné a dokazují, že vzdělávání ve Zlínském kraji je na vysoké úrovni a je vnímáno jako důležitá priorita i v rodinách, které se školami dobře spolupracují. Je to pozitivní signál, že máme příznivé podmínky pro další rozvíjení moderních trendů výuky,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.
  Podle šetření, které proběhlo formou povinných dotazníků u ředitelů 4 100 českých veřejných škol (tedy kromě soukromých a církevních), zůstalo ve Zlínském kraji nejméně dětí zcela bez vzdělávání. Druhý nejlepší je kraj Jihomoravský následovaný Prahou. Naopak nejvíc dětí z výuky v době uzavřených škol vypadlo v krajích na severozápadě republiky. Nejčastějším důvodem výpadku v distančním vzdělávání je podle ministerského výzkumu nezájem rodičů a žáků.
  Zdroj: Zlínský kraj
   

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze