Spolupráce záchranářů v příhraničí roste, zapojily se už všechny kraje podél hranice

Publikováno: 18. 2. 2022Cca 2.1 min četbyKategorie: Kraje, Královéhradecký kraj, Obory, Zdravotnictví
SDÍLET

Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM zorganizovalo setkání zástupců českých a polských záchranářů v sídle Královéhradeckého kraje. Jednání bylo věnováno přípravě nového projektu do programu INTERREG Česká republika-Polsko, který naváže na úspěšný projekt „Jak zachraňujete u vás?“. Opět bude spočívat ve výměně zkušeností, stážích a prohlubování spolupráce záchranářů, která se nyní uskuteční ve všech krajích ležících podél česko-polské hranice.

Pracovní jednání v Královéhradeckém kraji navázalo na setkání ředitelů ZZS na česko-polské hranici, které se uskutečnilo loni v Kłodzku. Zde účastnící podepsali deklaraci o spolupráci všech ZZS na česko-polské hranici. Obě strany v ní vyjadřují vůli dál rozvíjet spolupráci s cílem zlepšit kvalitu bezpečnosti, a tedy i života lidí v příhraničí.

Zástupci záchranářů pokročili v přípravě společného projektu, který naváže na již ukončený projekt „Jak zachraňujete u vás?“ Opět bude spočívat ve výměnných stážích, společných školení. Tentokrát se do něj zapojí všechny regiony, které leží na česko-polské hranici – tedy záchranáři z Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a také Moravskoslezského kraje. Do léta bude připravený věcný záměr projektu, aby mohl být na podzim předložen do první výzvy programu INTERREG ČR – Polsko.

Na jednání byla mnohokrát zmíněna také problematika neexistence mezivládní česko-polské dohody o poskytování zdravotnických záchranných služeb, což velmi komplikuje ještě užší spolupráci zdravotnických záchranných služeb. ESÚS NOVUM se snaží vyvíjet ve spolupráci s řediteli ZZS, kraji, poslanci a senátory z obou stran hranice tlak na ministerstva zdravotnictví jak v ČR, tak i v Polsku, aby byla tato dohoda uzavřena co nejdříve.

Zdroj: Královéhradecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější