Sportovní hala v Havířově slouží jako očkovací centrum

Publikováno: 18. 3. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Kraje, Moravskoslezský kraj, Zdravotnictví
SDÍLET

Městská sportovní hala Slávie na ulici Astronautů 859/2 je momentálně z důvodu protiepidemických opatření nevyužitá. Od pondělí 22. března 2021 se z ní ale stane velkokapacitní očkovací centrum, které bude sloužit každý všední den.
Pracovat zde bude postupně až 9 vakcinačních týmů, které budou tvořeny zdravotními sestrami a dohlížejícími lékaři, kteří se rekrutují nejenom z havířovské nemocnice, ale i z řad soukromých specialistů. Administrativní pracovníky zajistila havířovská nemocnice ve spolupráci s Magistrátem města Havířova.
„Velkokapacitní očkovací centrum v našem městě je nezbytné ke zvládnutí pandemie, která nás trápí už nemálo měsíců. Dává nám naději, že bychom se už v blízké budoucnosti mohli vrátit k normálním životům, což si všichni toužebně přejeme. Všem, kdo se na jeho provozu, ať už jakýmkoliv způsobem budou podílet a podílí, za pomoc, ochotu a občanskou angažovanost velmi děkuji,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica.
„Naším cílem je během 5 až 6 měsíců proočkovat maximální počet Havířováků a obyvatel okolních obcí. Z evidence obyvatel vyplývá, že nás je vhodných k očkování bezmála 60 tisíc, budeme-li uvažovat 2 dávky, tak sportovní halou projde více než 100 tisíc zájemců o očkování ve dvou cyklech. Děkujeme vedení města, že nám dalo k dispozici sportovní halu, která je svojí výměrou a dispozicí nejlepším a nejvhodnějším řešením,“ dodal ředitel havířovské nemocnice Norbert Schellong.
O náklady se dělí nemocnice, magistrát, firma Heimstaden, která přispěla nemalou částkou na vnitřní vybavení, a další sponzoři.
Zdroj: www.havirov-city.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější