Stavba polygonu u Sokolova se dokončuje

Publikováno: 18. 1. 2022Cca 1.9 min četbyKategorie: Karlovarský kraj, Kraje
SDÍLET

První část testovacího polygonu nedaleko Sokolova letos dokončí automobilka BMW. Stavba komplexu na bývalé výsypce Sokolovské uhelné má v budoucnu ještě pokračovat. Nový testovací polygon by měl nabídnout nejen místa pro vysoce kvalifikované lidí, ale i pro další profese v navazujících servisních službách.

Podle Davida Haidingera, mluvčího společnosti BMW Czech Republic, stavba polygonu probíhá v souladu s plánem, většina zemních prací je dokončena. Na mnoha místech již leží i asfaltový povrch. Jsou hotové hrubé stavby budov, letos je čeká dokončení. Kvůli koronavirové pandemii společnost BMW rozdělila projekt do několika fází. V polovině roku 2022 bude dokončena jeho první část, poté se na polygonu začne s postupným náběhem testování. I po redukci akce zůstaly nejdůležitější části ze záměru zachovány. Pokud se situace ve světě zlepší, hodlá BMW pokračovat s dalšími etapami.

S blížícím se dokončením první etapy a zahájením provozu BMW začíná hledat pracovníky, kteří by na polygonu pracovali.

Již nyní nabíráme první zaměstnance. Nábor bude postupný, kvůli redukování projektu zaměstnáme méně lidí, než kolik jsme předpokládali. Nicméně i nadále platí, že prioritou jsou pro nás místní, potažmo Češi,“ řekl David Haidinger.

Plocha vývojového centra severně od Sokolova by měla v konečné podobě zabrat až 650 hektarů. Vzniknout zde mají zkušební dráhy pro testování vozidel v různých podmínkách a situacích.

Na přípravě areálu se podílí i Karlovarský kraj, pro který je investice BMW klíčová rovněž z pohledu připravovaného odklonu regionu od hospodářství vázaného na těžbu a zpracování uhlí.

Zdroj: Město Sokolov

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější