Stavební zákon je především politikum

Publikováno: 4. 5. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Aktuality z veřejné správy
SDÍLET

Na posledním diskusním setkání Stavebního fóra se mluvilo hlavně o tomto problému, tedy o státem proponovaném „zestátnění“ stavebních úřadů.
Zestátněním se žádný proces neurychlil!“ tvrdí Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí. Pavel Černý z AK Frank Bold Advokáti s tímto výrokem nepřímo polemizuje na té nejobecnější úrovni: „Jednou z příčin dlouhého povolování výstavby je systémová podjatost.“ Což je obecně užívaný eufemismus pro závislost stavebních úřadů na samosprávě.
Na posledním diskusním setkání Stavebního fóra se mluvilo hlavně o tomto problému, tedy o státem proponovaném „zestátnění“ stavebních úřadů.
Každý, kdo se pohybuje v oblasti realit či stavitelství, ví, oč jde. V aktuálním návrhu nového stavebního zákona má být – kromě řady dalších věcí – posílena a vposledku zajištěna nezávislost státní stavební správy na samosprávě. A to má být jedním z hlavních nástrojů urychlení a zjednodušení povolovacích řízení v oblasti výstavby. Přitom jakkoli na toto téma ve veřejném prostoru zní dokonalá kakofonie názorů (k návrhu zákona se sešlo 8 000 připomínek), celkem všeobecná shoda panuje v tom, že akcelerace výstavby je prostě nutná, se současným stavem není spokojen nikdo.
Více informací zde.
Videozáznam diskuse na semináři SF „Nový stavební zákon před schválením?“ najdete ZDE
Zdroj: Web Stavební fórum

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější