Středočeský kraj bude v oblasti digitálních technických map spolupracovat s Prahou

Publikováno: 15. 2. 2022Cca 1.8 min četbyKategorie: Chytré město, Kraje, Středočeský kraj
SDÍLET

Středočeští zastupitelé schválili třístrannou Smlouvu o spolupráci při vytvoření a zajištění provozu, správy a aktualizace datového obsahu informačního systému digitální technické mapy. Na činnosti bude kraj spolupracovat s hlavním městem Prahou a také Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Podpisem smlouvy stvrdí všechny tři strany společný zájem řešit pořizování, správu a aktualizaci digitální technické mapy v územních obvodech Středočeského kraje a hlavního města Prahy tak, aby mohla být využívána v Informačním systému digitální mapy veřejné správy.

„Je třeba si uvědomit, že digitální mapy přispějí nejen ke zjednodušení a zrychlení přípravy, ale také povolování a umisťování staveb. V neposlední řadě dojde ke zefektivní řady činností veřejné správy, což považuji za jednu ze svých priorit,“ uvádí náměstek pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Jiří Snížek (Piráti).

Digitální technickou mapou kraje je databázový soubor obsahující údaje o dopravní a technické infrastruktuře a vybraných přírodních, stavebních a technických objektech a zařízeních, které zobrazují a popisují jejich skutečný stav. Takto digitalizovaná mapa je poté zdrojem informací, které slouží zejména pro účely územního plánování, přípravy, umisťování, povolování a provádění staveb.

Smlouva také stanovuje, že do 30. června 2023 jsou kraje povinny zpřístupnit digitální technickou mapu a vést ji pro svá území.

Podpisu musí dát zelenou ještě zastupitelé Hlavního města Prahy.

Zdroj: Středočeský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější