Textilní průmysl se dočká vzpruhy

Publikováno: 2. 7. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Pardubický kraj
SDÍLET

Pardubický kraj pomáhá obnovit zašlou slávu textilního průmyslu v kraji. Zapojení do evropské platformy RegioTex, které v úterý schválili zastupitelé Pardubického kraje, otevírá rozsáhlou síť projektů a partnerství na regionální, národní i mezinárodní úrovní.
„Náš kraj měl historicky velké zastoupení textilních firem, to se ale po restrukturalizaci v 90. letech minulého století bohužel změnilo. Počet firem se snížil a celý obor se přeorientoval na segment specializovaných a technických textilií,“ uvedl Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.
Pardubický kraj se společně s Hradeckým a Libereckým krajem nyní nově zapojí do platformy RegioTex, která má za cíl spojit textilní regiony a společně prosazovat inovace v textilním průmyslu.
Podle radního Ladislava Valtra je spolupráce s dalšími dvěma kraji klíčová. „Spojením tří krajů vznikne větší možnost prosazovat zájmy textilního průmyslu i na národní a mezinárodní úrovni. Navíc si firmy z těchto krajů mezi sebou budou moci vyměňovat zkušenosti a vzájemně se více podporovat,“ dodal Ladislav Valtr. V rámci platformy se navíc otevře prostor ke spolupráci také s dalšími 13 evropskými regiony. Díky tomu dojde mimo jiné k šíření povědomí o Pardubického kraje na mezinárodní úrovni.
Zapojením do platformy RegioTex dá kraj jasně najevo své odhodlání podporovat textilní průmysl. Realizace členství bude probíhat prostřednictvím projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje.
 Zdroj: Pardubický kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější