Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITTiskové zprávyZdravotnictví

AimtecHackathon přinesl hackerství pro pomoc 

Ulehčit život lidem s handicapem pomocí nejmodernějších technologií – to je hlavní myšlenka akce #AimtecHackathon 2025, která se konala od 14. do 16. března 2025 v plzeňské Moving Station. Devátý ročník opět nabídnul intenzivní 40hodinový maraton HackIT, kde programátoři, technologičtí nadšenci a odborní mentoři spojí síly při realizaci inovativních projektů zaměřených na překonání každodenních překážek konkrétních lidí žijících s postižením. Akci již tradičně doplnil sobotní konference TechTalks a nedělní workshop YoungHackers pro rodiny s dětmi. Plzeňský kraj je partnerem akce.

Koncept programátorského maratonu s podtitulem „Když kód pomáhá“ umožnil nasadit do reálného provozu již několik soutěžních projektů. Díky nim Zdeněk po těžké autonehodě dokáže sledovat televizi, Lenka po dětské obrně pohodlně píše SMS zprávy, pouští si YouTube a dokáže si přivolat pomoc. Loni si pomyslné zlato z hackerského klání odnesl AI asistent pro zrakově postižené.

„Je skvělé sledovat, jak soutěžní týmy pokračují v práci na projektech i po hackathonu a společně jim věnují svůj volný čas. Potvrzuje se nám, že když lidé vidí reálné výsledky své práce, které navíc mohou někomu radikálně zlepšit život, jejich motivace raketově roste. Jsme nadšení, že můžeme pro takové projekty poskytovat platformu, technologie i know-how,” uvádí Petra Šteklová, hlavní organizátorka #AimtecHackthonu.

HackIT – 40 hodin hackování bude měnit životy

Výzvy, ze kterých mohou účastnící hackathonu vybírat, byly opět velmi různorodé. Milovníci VR se mohli vrhnout do vývoje aplikace pro dlouhodobě nemocné, kteří tak mohou alespoň pomyslně opustit nemocnici, nebo pro Emu po úrazu páteře vytvořit VR hru, aby jí pomohla s rehabilitací. Na nový „AI mozek“ čekal plyšák, který by mohl dělat společnost seniorům. Softwaroví nadšenci ocenili možnost vymyslet aplikaci pro diabetiky.

Foto a Zdroj: Plzeňský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
510
Energetika
580
IT
486
Dotace a Finance
1542
Zdravé město
73

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze