Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  KulturaTiskové zprávy

  Česká republika je na mezinárodním knižním veletrhu v Boloni 

  Image

  V březnu 2023 byla česká literatura prezentována na veletrhu v italské Boloni (6.–9. 3.). Tamní mezinárodní knižní veletrh podporuje tvůrce literatury pro děti a mládež.

  Národní stánek České republiky prezentoval na ploše 32 metrů čtverečních odborné veřejnosti a návštěvníkům veletrhu nejzajímavější tituly z českého trhu, například prostřednictvím nové publikace Českého literárního centra (CzechLit), do níž 15 prezentovaných knižních titulů pro děti a mládež z let 2020–2022 nominovala tříčlenná komise složená z literárních odborníků. Na stánku, na jehož grafické podobě se letos podíleli architekt Martin Hrdina a studenti UMPRUM pod vedením doc. Juraje Horvátha z Ateliéru ilustrace a grafiky, se představila nakladatelství Baobab, Brio, Euromedia Group, Host, Infoa, Labyrint a Petrkov.

  CzechLit do Boloni pozvalo účastníky projektu „MALÍ/velcí“, který je financován Ministerstvem kultury České republiky z Národního plánu obnovy. Jde o projekt na podporu autorské tvorby literatury pro děti a mládež, která je programovou prioritou CzechLit pro tento rok. Cílem je vytvořit podmínky pro intenzivní spolupráci osmi tvůrčích dvojic, vybraných odborníky na uvedený literární žánr. Dvojice tvořené autorem a ilustrátorem už musejí mít jedno vytvořené a publikované dílo. CzechLit jim umožňuje vznik dalšího autorského počinu, na kterém začnou pracovat během dubnového rezidenčního pobytu v Polsku. Vznikne tak osm uměleckých děl, jež budou spolu s informacemi o dosavadní spolupráci dvojice tvořit základ putovní výstavy a doprovodné publikace v anglickém jazyce. Jejich prostřednictvím budou autorské dvojice představeny českému a zahraničnímu publiku na mezinárodních veletrzích a festivalech. Prezentací za hranicemi Česka se budou moci zúčastnit také zástupci českých nakladatelství, s nimiž autorské dvojice v minulosti spolupracovaly. V boloňské městské knihovně Biblioteca Salaborsa uspořádala Moravská zemská knihovna číši prosecca pro české účastníky veletrhu za účasti představitelů obou institucí a města Boloňa. Biblioteca Salaborsa naváže užší spolupráci s MZK i CzechLit v rámci rezidenčních pobytů českých ilustrátorek a ilustrátorů v Itálii od listopadu 2023.

  Foto a Zdroj: Ministerstvo kultury 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1180
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze