Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceTiskové zprávy

  ČMZRB podpoří vznik komunitního centra v Dalešicích

  Z dalešického brownfieldu bude nově komunitní centrum. Část prostor využije obec pro provoz obecního úřadu. Kromě něj nabídne centrum i prostory pro občany a spolky. Součástí nového centra bude také pošta. Projekt, který vzniká za podpory Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB), by měl být dokončen do konce roku 2023.

  Stará zástavba v Dalešicích typu brownfieldu se promění v komunitní centrum. V historické budově, jejíž kořeny sahají až do 18. století, sídlil například šafář, ale byl v ní i hostinec. Po rekonstrukci ji opět budou využívat občané obce – přesídlí do ní obecní úřad a její součástí bude nově obřadní síň, zasedací místnost či knihovna. Prostory budou využívat také spolky obce a v přízemí budovy se bude nacházet pošta.

  „Potřebovali jsme místo, kde se budou scházet občané, a zároveň místo pro obecní úřad. V současné době nemá obec pro tyto účely dostačující prostory,” vysvětluje důvody rekonstrukce Jiří Loukota, starosta Dalešic, a dodává: „Pro financování od ČMZRB jsme se rozhodli nejen kvůli výhodnější úrokové sazbě, ale i ostatním podmínkám.”

   „Dalešice jsou další z řady obcí, kterým jsme během naší existence finančně pomohli s jejich projekty. Městům a obcím na území České republiky poskytuje naše banka dlouhodobě podporu ve formě zvýhodněného financování projektů zaměřených na zlepšení místní infrastruktury, životních podmínek či ochrany životního prostředí,” říká Jiří Jirásek, generální ředitel ČMZRB, a dodává: „Financování rozvoje infrastruktury je oblastí, na kterou se naše skupina chce v blízké budoucnosti zaměřit ve větší míře. S dalšími veřejnými zadavateli, kteří chtějí realizovat infrastrukturní projekty, jsme ve fázi posuzování jejich záměrů z hlediska návratnosti a tedy možnosti využití buď zdrojů banky, nebo Národního rozvojového fondu, či doporučení hledání jiné cesty financování. V tomto směru v současné době jednáme s Moravskoslezským krajem, který plánuje revitalizovat řadu svých brownfieldů, s městem Pardubice, jež se chce zaměřit na výstavbu parkovacích domů a domovů pro seniory, s Ministerstvem dopravy v souvislosti s výstavbou dálnice D35, nebo se Správou železnic, která plánuje propojit Letiště Václava Havla s centrem Prahy železnicí.”

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze