Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceCestovní ruchTiskové zprávy

Další etapa Stříbrné stopy povede na Jáchymovsko

Image

O nadcházejícím víkendu můžete poznat další kus výjimečné krušnohorské krajiny, a to v rámci třetí etapy seriálu turistických výšlapů Stříbrná stopa. Stopaři se tentokrát vydají na Jáchymovsko, kde prozkoumají osadu Mariánská.

Trasa, která startuje v sobotu 15. června, povede po zaniklých obcích Eliášského údolí. Návštěvníci nahlédnou do historie kláštera na Mariánské nebo poznají významné památné stromy. Start je u Horské chaty Lesanka v osadě Mariánská – Jáchymov. Registrace bude probíhat v čase od 9 do 11 hodin nebo ji můžete provést předem prostřednictvím formuláře. Trať o délce 12,2 kilometru lze zdolat rekreačním nebo závodním tempem a pro každého účastníka bude na startu připraveno drobné občerstvení. Startovné činí 50 korun.

Stříbrnou stopu organizuje již třetím rokem Nadace St. Joachim. Cílem je ukázat ne příliš známá místa Krušných hor, jejich krásu a historii. Jednoduše zažít krušnohorskou přírodu jinak! Novinkou letošního ročníku je amatérská fotosoutěž Cvakni stopu o nejlepší snímek. Vítězové získají na základě hlasování cenu Stopařů. Profesionální fotografka Dominika Dostálová pak vybere tři nejlepší fotografie a jejich autory obdaruje fotografickými kurzy. Podrobná pravidla soutěže najdete na webu. Navíc z účastníků jednotlivých etap bude vylosován jeden výherce, který v cíli získá Rádio DAB od partnera Českého rozhlasu Karlovy Vary.

Bližší informace včetně mapy výšlapu najdete na webových stránkách pořádající nadace. Další v pořadí čtvrtá etapa proběhne dne 20. července na Hřebečné.

Foto a Zdroj: Karlovarský kraj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze