Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

Designér podnikatelem roku Zlínského kraje

Prestižní ocenění Podnikatel roku Zlínského kraje putuje do rukou Davida Karáska, ze společnosti mmcité. Pod jeho vedením vznikají městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola nebo přístřešky, které pak slouží lidem po celém světě. Nepodléhá trendům, jeho vize jsou velkorysé i plné fantazie. Svou firmu řídí intuitivně na základě faktů a jeho celoživotní láskou i posláním je kultivace veřejného prostoru.
„Je to milé překvapení,“ říká o vítězství Karásek, „ale cítím se být především designér, který podniká. Vedu skvělý tým lidí a naše práce je vidět. Je to tedy vítězství celého týmu a odraz našeho postavení na českém i světovém trhu. Cením si toho.“
A jaká jsou tři základní pravidla úspěšného podnikatele podle Davida Karáska?

  1. Je důležité mít ambice a chtít dělat věci líp než ostatní. Zanechat stopu. Chci-li být jen druhý, je lepší ani nezačínat.
  2. Myslet na zákazníka je také důležité a je potřeba o tom přesvědčit i své vlastní lidi. Z chování číšníka poznáte, co je šéf zač.
  3. Raďte se s rodinou a s lidmi u kterých víte, že vidí věci ve správných souvislostech. Zdravý skepticismus vede ke správnému druhu optimismu.

Český designér David Karásek (1969), absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se zaměřením na produktový design. Majitel mmcité, kreativní ředitel studia mmcité design a autor řady oceněných produktů městského mobiliáře. „Design je podle mě hledání kompromisu mezi tvarem a funkcí. Ve volném umění sdělujete tvarem myšlenku. Design jako užité umění chce sdělit totéž, ale přitom musí být funkční.  Veřejný prostor města je fascinující místo, setkávají se tu lidé i historie. Jsem rád, že mmcité design směřujeme právě sem. Můžeme ovlivňovat vkus lidí bez výběru, a to nás baví. Žádná exkluzivita, opravdová rovnost. Pro mmcité nic jiného než kulturní mise. Velmi si vážíme našich měst, a tak se je snažíme dělat stále krásnější.“

mmcité

Zavedená značka s vyspělým a nezaměnitelným designem, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě, má ve svém portfoliu městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola nebo přístřešky. Poznávacím znamením mmcité je sjednocený vizuální a estetický styl a splnění funkčních a uživatelských požadavků. Velký důraz je kladen na použití vysoce funkčních materiálů, které musí fungovat v každém prostředí a snést i ty nejnáročnější podmínky.
Řada ocenění, které značka za dobu své existence získala čítá například Good Design, Red Dot Award, If Design Award, EDIDA, Czech Grand Design. Produkty mmcité najdete v evropských velkoměstech jako je Praha, Londýn, Kodaň, Budapešť nebo Paříž, ale i v Severní a Jižní Americe. Městský mobiliář si našel místo na nejvyšší evropské hoře Mont Blanc, umělém kanálu v Dubaji, pařížském letišti Charles de Gaulle i centrálách amerických společností Google nebo Uber.
V současné době má firma 37 světových zastoupení, a kromě mateřské základny mmcité, se sídlem v České republice, nabízí také vlastní designérské studio mmcité design vedené právě Davidem Karáskem spolupracující s předními českými i zahraničními designéry. mmcité patří také k zakládajícím členům nově vzniklé Asociace českého průmyslového designu.
 
* * *
Pro více informací kontaktujte, prosím: Lenka Šubrtová, subrtova@mpr.cz, +420 602 213 814

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze