Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávyVodohospodářství

Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje zadržování vody v krajině

Regionu Židlochovicko teď posílá na adaptační opatření 600 tisíc korun.

Revitalizace vodních toků Svratky, Šatavy a Litavy na území Regionu Židlochovicko a podpora obcí v přípravě adaptačních krajinotvorných opatření. Cíl projektu, který má napomoct k obnově přírodních biotopů, podpoře druhové rozmanitosti nebo přípravě na případné povodně.

„Hlavní výhodou společného postupu obcí v rámci Regionu Židlochovicko je možnost řešení krajiny jako celku – bez ohledu na hranice jednotlivých katastrů. Ve výsledku nám všem jdem o to stejné – abychom se dokázali účinně vypořádat s klimatickou změnou a podpořili všechna opatření, která nám pomůžou s udržením vody v krajině a s jejím efektivním rozprostřením,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvojeJan Zámečník.

„Dotační tituly na podporu adaptačních opatření na změnu klimatu vypisuje kraj pravidelně – kromě zadržování vody v krajině se snažíme motivovat obce nebo svazky obcí k péči o zeleň a taky tvorbě programů, které se zaměřují na vzdělanost ohledně témat životního prostředí. Je to boj na dlouhé roky, ale troufám si říct, že aktuálně jeden z nejdůležitějších,“ dodává náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Foto a Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze