Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojTiskové zprávy

  Krajský úřad Zlínského kraje získal ocenění Vzdělaný úřad 

  Image

  Krajský úřad Zlínského kraje si ze slavnostního předávání ocenění „Vzdělaný úřad“, které se uskutečnilo v pondělí 27. března v Poslanecké sněmovně v Praze, odvezl bronzovou medaili. Svaz měst a obcí České republiky tím potvrdil, že krajský úřad ve Zlíně zajišťuje veřejnou správu svého území na velmi vysoké úrovni.

  Prestižní ocenění je udíleno Svazem měst a obcí České republiky a je určeno úřadům obcí, měst i krajů, které se nejvíce zapojily do vzdělávání v rámci projektu „Efektivní správa obcí“ (ESO). Jeho hlavním cílem je zvýšit kvalitu výkonu veřejné správy v území, a to právě formou nabídky bezplatných školicích aktivit. Udělené ocenění převzala v sídle dolní komory Parlamentu ředitelka Krajského úřadu Zlínského kraje Jitka Hlavačková.

  Z ocenění mám radost. Je dalším důkazem, že zaměstnanci našeho úřadu jsou profesionálové. Neustále na sobě pracují a snaží se své znalosti a schopnosti dále rozvíjet,“ říká ředitelka.

  Do vzdělávacích aktivit projektu ESO se od jeho zahájení v roce 2018 zapojilo celkem 444 kolegyň a kolegů. „Absolvovali více jak šestnáct tisíc školicích hodin,“ dodává Jana Lapčíková, která má na krajském úřadě na starost personální rozvoj a vzdělávání zaměstnanců.

  Program ESO je pouze jednou z dílčích součástí vzdělávání, které musí zaměstnanci úřadu podle zákona povinně absolvovat. „Všichni zaměstnanci mají stanovený plán, který průběžně naplňují. Pro kolegy zajišťujeme velmi pestrou škálu vzdělávacích akcí,“ doplňuje Lapčíková.

  Důvod k oslavě mají i na radnicích v dalších městech ve Zlínském kraji. Pomyslnou zlatou medaili si z Poslanecké sněmovny odvezli zástupci Vizovic a Chropyně, stříbrné ocenění získal Rožnov pod Radhoštěm.

  Zpracoval: Vladimír Dostálek
  Foto a Zdroj: Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1180
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze