Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ŠkolstvíTiskové zprávy

Medaile MŠMT za rok 2023 udělil Ministr Bek

Image

V Senátu dnes byly uděleny Medaile MŠMT významným osobnostem české pedagogiky. Medaile, které jsou nejvyšším oceněním v oblasti vzdělávání a výchovy, předal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek.

 Je mi velkou ctí, že mohu předat vyznamenání kolegům, kteří jsou pro nás inspirací a k nimž s úctou vzhlížíme. Naším úkolem v roli učitelů je vést naše studenty a žáky k tomu, aby používali svůj rozum bez našeho vedení. Přeji všem pedagogům, aby se jim toto úsilí dařilo,” řekl ministr Bek v úvodu slavnostního ceremoniálu.

Medaile MŠMT se udělují za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé a vynikající působení v resortu školství nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Medaile se udělují ve dvou stupních, a sice 1. stupně (stříbrná) a 2. stupně (bronzová). Kandidáty a kandidátky na medaile mohou navrhovat zástupci škol, vyučující, rodiče, žáci, ale i široká veřejnost. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Seznam oceněných je k dispozici ZDE

Foto a Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
621
Energetika
649
IT
571
Dotace a Finance
1771
Zdravé město
203

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze