Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceTiskové zprávy

  MMR plánuje zlepšit kvalitu péče o duševní zdraví pro děti a dospělé 

  Image

  Nemocnice a léčebny mohou získat dotace na zvýšení počtu lůžek pro akutní lůžkovou psychiatrickou péči dětí, dospělých a osob, kterým bylo nařízeno ochranné léčení. Dvě výzvy z Integrovaného operačního regionálního programu (IROP) rozdělí mezi žadatele z méně rozvinutých a přechodových regionů prostředky na rekonstrukci a výstavbu psychiatrických oddělení.

  Duševní zdraví je tématem, které ve společnosti rezonuje stále více. Pandemie covidu-19, ruská agrese na Ukrajině, ale i energetická krize se mohou negativně podepsat na stavu lidské psychiky. To může vyvolat nápor na stávající psychiatrická zařízení, která mnohdy nemají dostatečnou kapacitu. Je zcela zásadní, aby se pacienti cítili v objektech, kde se léčí, dobře a bezpečně. Dotace na výstavbu a rekonstrukci psychiatrických oddělení k tomu přispějí,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

  Cílem výzev je zvýšit dostupnost a kvalitu lůžkové psychiatrické péče, a to zejména akutní. Dotace je možné využít například na výstavbu nových nebo rekonstrukci stávajících akutních oddělení všeobecných a psychiatrických nemocnic a léčeben s akutní péčí v méně rozvinutých a přechodových regionech, tzn. ve všech regionech s výjimkou Prahy. Podporu mohou dále získat zařízení se zabezpečenými lůžky pro ochranné léčení se střední úrovní dohledu.

  Žadatel musí před podáním žádosti o dotaci získat posouzení projektu od Ministerstva zdravotnictví, které stanoví, jestli je v souladu se Standardem akutní lůžkové psychiatrické péče, Úmluvou o právech osob se zdravotním postižením a Transformačním plánem. Podrobnější informace jsou dostupné na odkazech k jednotlivým výzvám.

  Dotace zlepší dostupnost zdravotnické infrastruktury a zvýší kvalitu psychiatrické péče. Výzva číslo 56 z IROP je určena pro projekty na území méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici více než 445 milion korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Přes 254 milionů korun z EFRR pak obsahuje 57. výzva IROP, která je určena pro projekty na území přechodových regionů.

  Kategorie regionů jsou dostupné na webových stránkách IROP, kde je zároveň možné sledovat informacek semináři pro žadatele a příjemce.

  Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze