Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceMístní rozvojTiskové zprávy

MMR pomůže s obnovou poškozeného obecního a krajského majetku

Image

Ministerstvo pro místní rozvoj přijímá žádosti o podporu v programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách. Resort je díky včasnému vyhlášení výzvy připraven operativně reagovat na mimořádné události spojené s počasím na přelomu května a června. Ve výzvě na řešení letošních škod je pro samosprávy připraveno až 100 milionů korun, které je možné použít například na opravu mostů a komunikací, veřejného osvětlení, prostranství a budov. V případě vzniku rozsáhlejších škod je ministerstvo připraveno prostředky navýšit nejméně o 50 milionů korun.

„Velké díky všem hasičům, policistům a zdravotníkům, kteří v pátek a o víkendu zasahovali kvůli intenzivnímu dešti a bouřkám. Starostům a starostkám MMR nabízí peníze na rekonstrukci nebo opravu majetku obcí a krajů poškozeného živelní pohromou”, prohlásil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzvu na obnovu majetku poškozeného v letošním roce resort vyhlásil už v průběhu března. „Chceme, aby obce a kraje měly jistotu, že když dojde k nenadálé živelní události, je ministerstvo připravené pomoci,” dodal Bartoš. Dotace může pokrýt až 70 % nákladů na obnovu majetku.

S detaily výzvy se můžete seznámit na odkazu zde.

Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze