Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občanyTiskové zprávy

  MPSV týdně zablokuje desítky webů, které se vydávají za oficiální stránky ministerstva  

  Image

  Ministerstvo práce a sociálních věcí nadále varuje před falešnými weby, které napodobují oficiální stránky resortu. Nabízí „formuláře“ k příspěvku na bydlení a uživatele nabádají, aby se přihlásili bankovní identitou. Jde ale o podvod a lidé tak mohou přijít o peníze na svých účtech. Nově se objevují také weby, které se tváří jako ePortál České správy sociálního zabezpečení. MPSV tyto podvodné stránky okamžitě blokuje, stále ale vznikají nové. Týdně je zablokováno asi dvacet domén. 

  Před podvodnými weby MPSV varuje již od října, a to prostřednictvím všech svých dostupných kanálů. Upozornění je uveřejněno například přímo v úvodu oficiálního portálu ministerstva, jehož jediná správná doména je mpsv.cz. Lidé dostávají odkazy na podvodné weby nejčastěji prostřednictvím SMS zpráv a e-mailů, kterých je rozesíláno velké množství. 

  Chci znovu na všechny apelovat, aby neotevírali jiné weby než oficiální stránku MPSV. Podvodné domény blokujeme jak nejrychleji to jde, většinou se nám to daří v řádu hodin. Záměrem je ochrana občanů, důležitá je vždy jejich obezřetnost při zadávání jakýchkoliv citlivých údajů. Spolupracujeme zejména se sdružením CZ.NIC a policií,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

  V případě, že jde o českou doménu .cz, je blokace velmi rychlá, mezinárodní domény jsou blokovány během několika málo dnů. Současný trend ukazuje, že postupně ubývá počet falešných domén napodobujících formulář k příspěvku na bydlení. Nově se ale stále častěji objevují stránky, které se tváří jako ePortál České správy sociálního zabezpečení. Před tímto podvodem varuje přímo ČSSZ. 

  Zdroj Foto: Finex.cz
  Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze