Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŠkolstvíTiskové zprávy

  MŠMT podpořilo projekty na podporu duševního zdraví a prevenci rizikového chování

  Image

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo v závěru loňského roku dotační Výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí dotace na podporu aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví ve školách a školských zařízeních pro rok 2023. Podpořeno bylo celkem 58 projektů v celkové výši zhruba 39,8 milionu korun.

  Cílem výzvy je podpořit vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti primární prevence rizikového chování a v oblasti wellbeingu. „Pedagog by měl umět především včas rozeznat rizikové chování žáků a umět s ním pracovat, ale stejně tak posilovat ve třídách pozitivní atmosféru, týmovou spolupráci a vytvářet vhodné prostředí pro duševní pohodu a zdravý rozvoj žáků,“ říká zástupce vrchního ředitele sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Jaromír Beran. Dalším cílem je podle jeho slov podpora krajských intervenčních týmů.

  Oblast podpory duševního zdraví je také jedním z východisek zadání pro revizi Rámcových vzdělávacích programů.  Současně ministerstvo podporuje zavedení školních psychologů a speciálních pedagogů do základních škol, tak aby v každé škole byla dostatečné odborná kapacita pro řešení krizových situací, ale také rozvoje pozitivního prostředí ve školách. Je totiž prokázáno, že pozitivní školní prostředí vede k lepším vzdělávacím výsledkům žáků.

  Zdroj Foto: Pexels 
  Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze