Webovou aplikaci Nemocniční informační systém využívá od roku 2022 všech pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina. Práci s ním si nově od září vyzkouší také žáci středních krajských zdravotnických škol. Prostřednictvím online rozhraní s testovacími daty se setkají s různými scénáři a každodenní prací zdravotníků. Na přípravě dat se podílí i zaměstnanci nemocnice Jihlava. Kraj Vysočina na toto rozšíření výuky vyčlenil více než milion korun.
Díky nákupu školní licence budou žáci lépe připravení na nástup do zaměstnání. „Chceme je seznámit s praktickým pracovním prostředím tak, aby se se systémem nesetkali poprvé až na konkrétním pracovišti, jak tomu bylo doposud. Školám tímto způsobem ještě více přiblížíme nemocniční praxi,“ osvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. O zapojení školní verze aplikace kraj usiloval už dva roky. „Velký zájem o tento projekt měly školy i nemocnice. Do budoucna není vyloučeno, že by podobný systém byl přístupný také pro jihlavskou Vysokou školu polytechnickou, kde většina žáků středních zdravotnických oborů pokračuje ve studiu,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala.
Aplikaci učitelé do výuky zařadí už od příštího školního roku. S Nemocničním informačním systémem se seznámí žáci zdravotních oborů na OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, havlíčkobrodské SZŠ a VOŠZ, SZŠ a VOŠZ ve Žďáru nad Sázavou, VOŠ a SŠVZZ Třebíč a pelhřimovské SPŠ a SOU.
Foto a Zdroj: Kraj Vysočina