Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceDotace a FinanceTiskové zprávy

Odstartovala kampaň Darujme prázdniny

Image

Charitativní projekt Patron dětí ve spolupráci s iniciativou Nova pomáhá spustil kampaň „Darujme prázdniny“. Jejím cílem je pomoci rodičům, kterým nezbývá dostatek finančních prostředků, aby svým dětem zaplatili tábory a další aktivity. 

Letní prázdniny – to jsou nové zážitky, kamarádi, smích… ale i větší samostatnost a spolupráce. Pojďme společně dopřát možnost jet na tábory a soustředění i dětem, které by si to jinak nemohly dovolit. Pošlete libovolný příspěvek a TV Nova ho zdvojnásobí. Děkujeme.“ říká herečka Patricie Pagáčová, která se stala tváří kampaně.

Naše děti si zaslouží krásné a smysluplné prázdniny. Díky spolupráci s TV Nova a laskavým lidem, kteří přispívají, můžeme zajistit, že ještě více dětí zažije prázdniny plné dobrodružství a nových přátelství. Každá podpora má obrovský význam a může změnit život dítěte,“ říká Edita Mrkousová, výkonná ředitelka Patrona dětí, charitativního projektu Nadace Sirius.

Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat děti, které to nejvíce potřebují. Chceme jim společně s Patronem dětí přinášet radost, otevírat nové možnosti a rozšiřovat obzory. Dvojnásobení každého příspěvku je naším závazkem k tomu, aby pro každé dítě byly prázdniny opravdu nezapomenutelné,“ zdůrazňuje Anna Ševerová, vedoucí projektu Nova pomáhá.

Poslat příspěvek na pomoc dětem je jednoduché. Stačí otevřít stránku „Darujme prázdniny“ a vybrat si konkrétní příběh dítěte. Pomáhat lze i libovolnou částkou zaslanou prostřednictvím transparentního účtu. TV Nova zdvojnásobí příspěvky, které přijdou na žádosti uvedené na webové stránce patrondeti.cz/darujmeprazdniny v období 3. 6.–30. 6. 2024. Jedná se o žádosti, jejichž cílem je zajistit dětem lepší prázdniny, tj. příspěvky na letní tábory, soustředění apod. Maximální výše příspěvku TV Nova je 500 000 Kč. Vybrané finanční prostředky jdou na pomoc dětem ve 100 procentech, protože provoz Patrona dětí hradí plně Nadace Sirius. „Každou žádost pečlivě prověřuje oddělení risku, čímž chráníme peníze našich dárců,“ dodává Edita Mrkousová.

Nedostatek peněz nesmí bránit dětem, aby prožily opravdové prázdniny. Eliška, Dominik a Mirek jsou jen některé z tisíců dětí, kterým Patron dětí pomohl zažít krásné

léto. Díky podpoře se Eliška mohla účastnit volejbalového soustředění a letního tábora, což byly pro ni nezapomenutelné zážitky. Dominik, který pomáhá své mamince samoživitelce pečovat o sestřičky a zároveň zápasí se svou hyperaktivitou, našel na letním táboře útočiště, kde se mohl věnovat přírodě a najít nové přátele. Mirek, žijící ve střídavé péči rozvedených rodičů, měl možnost jet na fotbalové soustředění se svým týmem, což pro něj znamenalo svět. A neslyšící Ema mohla být s dalšími neslyšícími dětmi na táboře a navázat tak nová přátelství.

Podívejte se na videospot s příběhem Aničky, která mohla díky laskavým dárcům jet na tábor.

O pomoc pro své dítě může požádat každá rodina, která ji potřebuje. Proces žádosti je jednoduchý a přístupný pro každého. Podmínkou je jen internetové připojení. Jak tedy o pomoc požádat? Ze všeho nejdříve si rodina musí najít svého Patrona, tj. někoho, kdo dítě nebo i jeho rodiče dobře zná – může to být sociální pracovník z neziskovky nebo OSPOD, učitel, trenér, vedoucí zájmového kroužku, lékař nebo rodinný známý (v žádném případě příbuzný). „Tento člověk hraje klíčovou roli v celém procesu, neboť vyplňuje specifickou část žádosti, ve které potvrzuje, že pomoc je opravdu potřebná,“ konstatuje Edita Mrkousová. Rodič i Patron vyplní každý svou žádost na https://patrondeti.cz/zadost.

Kdo jsou Patron dětí a Nova pomáhá

Patron dětí je charitativní projekt, který založila v roce 2017 Nadace Sirius s cílem pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem do 18 let. Podpořil již bezmála 17 000 dětských příběhů, na které vybral více než 139 milionů korun. Za každou podporou, kterou Patron dětí poskytuje, stojí osobní příběh dítěte s jeho snem a touhou po rozvoji. Tyto příběhy nejsou jen svědectvím o finanční podpoře; jsou to příběhy o naději, odvaze a změně, kterou může společně vyvolat zapojení co nejširší komunity lidí, rodin s dětmi, které pomoc potřebují, a na druhé straně i těch, kteří pomáhat chtějí.

Nova pomáhá je iniciativa TV Nova, která podává pomocnou ruku potřebným. Jako

nejsilnější mediální skupina v ČR ctí závazek pomáhat tam, kde je to třeba. Svou energii směřuje především k dětem a dospělým z řad diváků, kteří se dostali do obtížné situace. Většina přímé pomoci jde dětem se zdravotními obtížemi, pomáhá prostřednictvím pořadů TV Nova a na partnerských akcích. Zásadním tématům a osvětě se věnuje i v rámci zpravodajství.

Požádejte pro své děti o pomoc nebo naopak dětem přispějte a umožněte jim prožít léto plné zážitků. 

Foto a Zdroj: Patron Dětí

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze