Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchTiskové zprávy

Odstartovalo seniorské cestování

Image

Za krásami a poznáním regionu začnou od pátku 24. května jezdit senioři z celého kraje. Od začátku týdne si mohou kupovat jednotlivé výlety, které budou probíhat až do konce srpna.

„Každý výlet vyjde účastníka díky krajskému příspěvku pouze na dvě stě korun. Výlety jsme již několik let nezdražili, což je vzhledem k současnému zdražování skvělá zpráva. Rádi tuto akci podporujeme, je hezké vidět aktivní seniory, kteří se každoročně na období cestování těší,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Výlety lze zakoupit prostřednictvím webu seniorskecestovani.cz. Zájemci si tam zájezdy objednají podobně, jako když nakupují přes e-shop. Nakupovat však mohou také osobně, a to v Regionálním informačním centru Olomouc ve Smetanových sadech mezi pavilonem A a pavilonem E. Jednotlivé výlety jsou rozděleny do třech skupin dle fyzické náročnosti.

„Všechny výlety zahrnují cestu autobusem, program včetně vstupného, oběd a služby průvodce. Z nabídky si vybere opravdu každý, ať už má rád přírodu, památky nebo technické zajímavosti. Odjezdy jsou naplánované z různých měst, abychom pokryli celý kraj,“ řekla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Zájemci mohou letos navštívit například elektrárnu Dlouhé Stráně, Zbrašovské jeskyně, zámek Konice, hrad Helfštýn, Schrothovy léčebné lázně, pivovar Holba nebo kostel ve Staré Vodě. Seznam všech výletů naleznete níže v přiloženém souboru. Do projektu se může zapojit až 1 700 účastníků, podmínkou je minimální věk 60 let a trvalé bydliště v Olomouckém kraji.

Foto a Zdroj: Olomoucký kraj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze