Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Tiskové zprávy

  Office DEPOT se v Česku mění na OFFICEO

  Nadále funguje jako integrátor pro firmy.
  Nově obsluhuje také spotřebitele.

  Tisková zpráva, 1. 5. 2021
  OFFICEO, pod touto značkou začne od 3. května 2021 v Česku vystupovat lídr na trhu v odvětví kancelářských potřeb, společnost Office DEPOT. Rozhodnutí o změně názvu firmy je plánovaný a navazující krok na změnu vlastnické struktury  české a slovenské pobočky Office DEPOT. Novým většinovým majitelem se stal v roce 2019 rakouský strategický investor PBS Holding. S novým názvem přichází firma také s novými vizemi a několika významnými novinkami.
  OFFICEO bude i nadále fungovat jako B2B dodavatel a integrátor, jehož cílem je dodávat produkty a služby pro firemní zákazníky tak, aby mohli věnovat energii a péči rozvoji svého podnikání. Základem firmy zůstává logistické centrum o rozloze 10 000 m2 v Hostivici u Prahy, vlastní logistika s ochotnými řidiči a doručením až na stůl i garance Zítra nebo zdarma®.
  Za více než 28 let našeho podnikání jsme vytvořili unikátní příběh. Naší ambicí je nadále nabízet zákazníkům nová inovativní řešení, kvalitní produkty i služby a neustále zlepšovat celkový servis. Chceme vytvářet lepší svět pro naše zákazníky, dodavatele, ale také pro naše zaměstnance, abychom byli v práci spokojeni a byli stabilním pilířem pro naše partnery,“ popsal ambice nové identity jednatel společnosti Milan Baran.
  Cílem OFFICEO je usnadňovat život nejen firmám a podnikatelům, ale nově také domácnostem. Jednou z nejvýraznějších novinek je, že poprvé v historii firmy, mohou nakupovat i nefiremní klienti bez IČO. Firemní i soukromé nákupy si tak přes OFFICEO může vyřídit kdokoli, ať už se jedná o velkou společnost s nároky na customizaci či výměnu dat, majitele kavárny požadující konkrétní závozový den či místo, rodinu s dětmi shánějící psací potřeby či zaměstnance na home office.
  Svět kolem nás se mění. I my jsme připraveni a ochotni jít cestou změn. Symbolem našeho odhodlání, empatie a odvahy je buňka v novém logu, která se bude přizpůsobovat, měnit tvar v čase a především symbolizovat nové příležitosti. OFFICEO je a bude spolehlivý dodavatel, ať už jste kýmkoli, ať už jste kdekoli,“ dodává Baran.

  Novinky značky OFFICEO i osvědčené služby

  Firma se zaměřuje především na kompletní dodávky kancelářských potřeb a vybavení do kanceláří, od papíru přes elektroniku a nábytek až po drogerii a občerstvení. Otevření obchodního kanálu i nefiremním klientům (B2C), který je integrován do stávajícího e-shopu na OfficeDepot.cz (nyní OFFICEO.cz), byl jedním ze základních stavebních kamenů nové identity.
  Další novinkou je rozšiřování sortimentu o IT produkty, malé i velké elektro nebo nářadí od dodavatelů, kteří jsou napojení do OFFICEO platformy s inteligentní agregací dat a automatizaci celého procesu.
  S novou identitou firma navázala na osvědčený produktový mix, který dodávala mnoho let pod značkou Office DEPOT a nahradila ho vlastní privátní řadou OFFICEO. V první etapě připravila pro zákazníky čtyři řady papírů v několika úrovních kvality pod názvy Economy, Copy, Business a Premium. Pod značkou OFFICEO nabízí také vlastní neperlivou i jemně perlivou pramenitou vodu z českého vrtu. A nechybí ani v Česku vyráběný bílý a třtinový cukr a smetana do kávy.
  „Celý rebranding i následný packaging byl plně v naší lokální režii, mohli jsme tak přijít s novými, a v tomto segmentu, netradičními koncepty. Například u papíru bylo naší prioritou najít takový design, který by motivoval zákazníky si krabice ponechat a použít je znovu,“ doplnil Jiří Novotný, Head of Marketing & Online Sales.
  Osvědčeným pilířem firmy zůstávají služby s přidanou hodnotou. Print studio s vlastní razítkárnou, které si poradí s jakýmkoli požadavkem na tiskové zakázky zahrnující reklamní a dárkové předměty, vizitky či kalendáře. Technický servis s certifikovanými techniky a službou Managed Print Services, která zahrnuje bezplatnou analýzu tiskového prostředí s návrhem na úpravy pro efektivnější provoz firmy.
  Divize Nábytek nabízí komplexní řešení kanceláří včetně 2D a 3D vizualizace kanceláře zdarma, poradenství při výběru materiálů i vybavení až po dopravu a montáž. Vše pod záštitou interních zkušených designérů, architektů i vlastního montážního týmu. OFFICEO pokračuje také v poskytování služeb v oblasti ochranných pomůcek, včetně možnosti ušití oděvů na zakázku a aplikaci výšivek, potisků nebo transferů, to vše pod dohledem specialistů znalých norem i legislativy.

  Od Papiriusu, po OFFICEO

  Office DEPOT v Česku ročně obslouží téměř 50 000 firemních zákazníků a generuje obrat 1.7 miliardy Kč. Zaměstnává více než 400 zaměstnanců a provozuje 2 e-shopy officedepot.cz (officeo.cz) pro zákazníky ze segmentu malého a středního podnikání a nově také pro spotřebitele a online.officedepot.cz (online.officeo.cz) pro korporátní segment podnikání se speciálními požadavky například na výměnu dat formou EDI či napojení do ERP systémů zákazníků.
  Firma začínala v roce 1993 jako Papirius, český úspěšný start-up, který se postupně vypracoval a etabloval jako přední dodavatel kancelářských potřeb v Čechách. V roce 2006 společnost získala nového majitele, americký Office DEPOT, který ještě dokázal posílit pozici firmy jako lídra na trhu. V roce 2019 se Office DEPOT CZ/SK stal členem skupiny PBS Holding, která v Česku vlastní také dalšího dodavatele kancelářských potřeb, společnost Büroprofi.
  V roce 2020 společnosti Office DEPOT CZ a Büroprofi CZ spojily síly do jednoho týmu pod společnou značku Office DEPOT. Od pondělí 3. 5. 2021 začíná nová kapitola v životě společnosti pod novou identitou OFFICEO. K tomuto datu dojde také k přejmenování společnosti v obchodním rejstříku z Office DEPOT s.r.o. na OFFICEO s.r.o.

  Skupina PBS Holding

  Skupina PBS Holding byla založena v roce 1976. Dnes je předním evropským distributorem kancelářských potřeb se sídlem ve Welsu v Rakousku a se zastoupením v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku, Itálii, Slovinsku, České republice a Slovensku. PBS Holding v roce 2020 vygenerovala obrat ve výši 9 miliard Kč.
  Více informací na: officedepot.cz/officeo
  Odkaz ke stažení OFFICEO identity: officedepot.cz/media
   
  Kontakt pro média:
  Michaela Balonová, michaela.balonova@officeo.cz, +420 311 614 310, +420 725 076 119
  Jiří Novotný, jiri.novotny@officeo.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze