Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Office DEPOT se v Česku mění na OFFICEO

Nadále funguje jako integrátor pro firmy.
Nově obsluhuje také spotřebitele.

Tisková zpráva, 1. 5. 2021
OFFICEO, pod touto značkou začne od 3. května 2021 v Česku vystupovat lídr na trhu v odvětví kancelářských potřeb, společnost Office DEPOT. Rozhodnutí o změně názvu firmy je plánovaný a navazující krok na změnu vlastnické struktury  české a slovenské pobočky Office DEPOT. Novým většinovým majitelem se stal v roce 2019 rakouský strategický investor PBS Holding. S novým názvem přichází firma také s novými vizemi a několika významnými novinkami.
OFFICEO bude i nadále fungovat jako B2B dodavatel a integrátor, jehož cílem je dodávat produkty a služby pro firemní zákazníky tak, aby mohli věnovat energii a péči rozvoji svého podnikání. Základem firmy zůstává logistické centrum o rozloze 10 000 m2 v Hostivici u Prahy, vlastní logistika s ochotnými řidiči a doručením až na stůl i garance Zítra nebo zdarma®.
Za více než 28 let našeho podnikání jsme vytvořili unikátní příběh. Naší ambicí je nadále nabízet zákazníkům nová inovativní řešení, kvalitní produkty i služby a neustále zlepšovat celkový servis. Chceme vytvářet lepší svět pro naše zákazníky, dodavatele, ale také pro naše zaměstnance, abychom byli v práci spokojeni a byli stabilním pilířem pro naše partnery,“ popsal ambice nové identity jednatel společnosti Milan Baran.
Cílem OFFICEO je usnadňovat život nejen firmám a podnikatelům, ale nově také domácnostem. Jednou z nejvýraznějších novinek je, že poprvé v historii firmy, mohou nakupovat i nefiremní klienti bez IČO. Firemní i soukromé nákupy si tak přes OFFICEO může vyřídit kdokoli, ať už se jedná o velkou společnost s nároky na customizaci či výměnu dat, majitele kavárny požadující konkrétní závozový den či místo, rodinu s dětmi shánějící psací potřeby či zaměstnance na home office.
Svět kolem nás se mění. I my jsme připraveni a ochotni jít cestou změn. Symbolem našeho odhodlání, empatie a odvahy je buňka v novém logu, která se bude přizpůsobovat, měnit tvar v čase a především symbolizovat nové příležitosti. OFFICEO je a bude spolehlivý dodavatel, ať už jste kýmkoli, ať už jste kdekoli,“ dodává Baran.

Novinky značky OFFICEO i osvědčené služby

Firma se zaměřuje především na kompletní dodávky kancelářských potřeb a vybavení do kanceláří, od papíru přes elektroniku a nábytek až po drogerii a občerstvení. Otevření obchodního kanálu i nefiremním klientům (B2C), který je integrován do stávajícího e-shopu na OfficeDepot.cz (nyní OFFICEO.cz), byl jedním ze základních stavebních kamenů nové identity.
Další novinkou je rozšiřování sortimentu o IT produkty, malé i velké elektro nebo nářadí od dodavatelů, kteří jsou napojení do OFFICEO platformy s inteligentní agregací dat a automatizaci celého procesu.
S novou identitou firma navázala na osvědčený produktový mix, který dodávala mnoho let pod značkou Office DEPOT a nahradila ho vlastní privátní řadou OFFICEO. V první etapě připravila pro zákazníky čtyři řady papírů v několika úrovních kvality pod názvy Economy, Copy, Business a Premium. Pod značkou OFFICEO nabízí také vlastní neperlivou i jemně perlivou pramenitou vodu z českého vrtu. A nechybí ani v Česku vyráběný bílý a třtinový cukr a smetana do kávy.
„Celý rebranding i následný packaging byl plně v naší lokální režii, mohli jsme tak přijít s novými, a v tomto segmentu, netradičními koncepty. Například u papíru bylo naší prioritou najít takový design, který by motivoval zákazníky si krabice ponechat a použít je znovu,“ doplnil Jiří Novotný, Head of Marketing & Online Sales.
Osvědčeným pilířem firmy zůstávají služby s přidanou hodnotou. Print studio s vlastní razítkárnou, které si poradí s jakýmkoli požadavkem na tiskové zakázky zahrnující reklamní a dárkové předměty, vizitky či kalendáře. Technický servis s certifikovanými techniky a službou Managed Print Services, která zahrnuje bezplatnou analýzu tiskového prostředí s návrhem na úpravy pro efektivnější provoz firmy.
Divize Nábytek nabízí komplexní řešení kanceláří včetně 2D a 3D vizualizace kanceláře zdarma, poradenství při výběru materiálů i vybavení až po dopravu a montáž. Vše pod záštitou interních zkušených designérů, architektů i vlastního montážního týmu. OFFICEO pokračuje také v poskytování služeb v oblasti ochranných pomůcek, včetně možnosti ušití oděvů na zakázku a aplikaci výšivek, potisků nebo transferů, to vše pod dohledem specialistů znalých norem i legislativy.

Od Papiriusu, po OFFICEO

Office DEPOT v Česku ročně obslouží téměř 50 000 firemních zákazníků a generuje obrat 1.7 miliardy Kč. Zaměstnává více než 400 zaměstnanců a provozuje 2 e-shopy officedepot.cz (officeo.cz) pro zákazníky ze segmentu malého a středního podnikání a nově také pro spotřebitele a online.officedepot.cz (online.officeo.cz) pro korporátní segment podnikání se speciálními požadavky například na výměnu dat formou EDI či napojení do ERP systémů zákazníků.
Firma začínala v roce 1993 jako Papirius, český úspěšný start-up, který se postupně vypracoval a etabloval jako přední dodavatel kancelářských potřeb v Čechách. V roce 2006 společnost získala nového majitele, americký Office DEPOT, který ještě dokázal posílit pozici firmy jako lídra na trhu. V roce 2019 se Office DEPOT CZ/SK stal členem skupiny PBS Holding, která v Česku vlastní také dalšího dodavatele kancelářských potřeb, společnost Büroprofi.
V roce 2020 společnosti Office DEPOT CZ a Büroprofi CZ spojily síly do jednoho týmu pod společnou značku Office DEPOT. Od pondělí 3. 5. 2021 začíná nová kapitola v životě společnosti pod novou identitou OFFICEO. K tomuto datu dojde také k přejmenování společnosti v obchodním rejstříku z Office DEPOT s.r.o. na OFFICEO s.r.o.

Skupina PBS Holding

Skupina PBS Holding byla založena v roce 1976. Dnes je předním evropským distributorem kancelářských potřeb se sídlem ve Welsu v Rakousku a se zastoupením v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku, Itálii, Slovinsku, České republice a Slovensku. PBS Holding v roce 2020 vygenerovala obrat ve výši 9 miliard Kč.
Více informací na: officedepot.cz/officeo
Odkaz ke stažení OFFICEO identity: officedepot.cz/media
 
Kontakt pro média:
Michaela Balonová, michaela.balonova@officeo.cz, +420 311 614 310, +420 725 076 119
Jiří Novotný, jiri.novotny@officeo.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze