Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITŠkolstvíTiskové zprávy

Olomoucký kraj podpoří rozvoj umělé inteligence i tělocviku

Image

Škola základ života je nejen úspěšná studentská komedie, ale také hlavní motiv, kterým si řídí Olomoucký kraj při rozvoji škol. A bere ho smrtelně vážně. Proto aktuálně odstartoval projekt IDZ OK (Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji), který se během následujících čtyř let zaměří právě na rozvoj vzdělání v regionu.   

„Chceme, aby žáky a studenty škola nejen něco naučila, ale aby je také bavila, byla pro ně bezpečným prostředím a připravila je do života. Stejně tak podpoříme i pedagogy a implementační projekt tomu napomůže. Na jeho vzniku se podílela řada odborníků z oblasti školství a já jim za jejich práci a snahu moc děkuji,“ uvedl Aleš Jakubec, krajský radní pro oblast školství.

Kraj se tak v dalších letech zaměří hlavně na moderní trendy, které se ve školství teprve začínají prosazovat. Kromě už tradiční podpory řemeslných i studijních oborů klade IDZ OK důraz na aplikaci umělé inteligence v praxi a kybernetickou bezpečnost. Součástí záměru je i rozvoj pohybových aktivit na školách, podpora zdravého životního stylu, ale také růst podnikavosti u studentů a pedagogů.

Projekt zahrnuje nejen širokou spolupráci s pedagogy na středních a základních školách, ale pozornost soustředí rovněž na nejnižší stupeň vzdělávání. Důležitou aktivitou bude podpora budoucích učitelů a učitelek mateřských škol, protože právě ve školkách cesta dětí školním světem začíná.

„Plánované aktivity a výstupy se stanou všem pedagogům v kraji neocenitelným zdrojem informací, metodické podpory a sdílených zkušeností v dynamicky se rozvíjejících oborech vzdělávání,“ podtrhuje význam projektu Miroslav Gajdůšek, vedoucí odboru školství a mládeže Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Rozsáhlou skupinu plánovaných aktivit s velkým počtem zapojených škol bude Olomoucký kraj realizovat společně s partnery, kterými jsou Univerzita Palackého v Olomouci, Moravská vysoká škola Olomouc, Centrum uznávání a celoživotního učení Olomouckého kraje, Vysoká škola logistiky Přerov, Inovační centrum Olomouckého kraje a Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola Přerov.

Foto a Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze