Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ŠkolstvíTiskové zprávy

Proběhla Fulbright konference o budoucnosti vědecké a vzdělávací spolupráce mezi Evropou a USA

Image

Fulbrightova komise v Praze zahájila konferenci o budoucnosti Fulbrightova programu v Evropě. Ředitelka Fulbrightovy komise v České republice Hana Ripková uvedla, že během čtyřdenní konference ředitelé dalších evropských komisí, zástupci Velvyslanectví USA v Evropě a představitelé Fulbrightova programu z USA diskutují o aktuálních trendech ve vzdělávání, o nutnosti programů pružně reagovat na aktuální dění ve světě i o měnících se potřebách stipendistů, kteří na vědecké a studijní pobyty odjíždí.

„Fulbrightův program má v České republice a v celé Evropě skvělou minulost, je však nutné debatovat o vývoji programu tak, aby flexibilně reagoval na aktuální potřeby partnerských zemí a USA,“ zdůraznila Hana Ripková.

„Fulbrightův program patří k nejlepším příkladům mezinárodní vědecké a vzdělávací spolupráce a absolventi programu na obou stranách Atlantiku po návratu domů obvykle říkají, že dlouhodobý pobyt v USA jim – a často i jejich rodinným příslušníkům – navždy změnil život,” řekla vrchní ředitelka sekce vysokého školství MŠMT Radka Wildová v úvodu konference.

“Fulbright a sdílené hodnoty, které společně prosazujeme, jsou základem vztahu USA s Evropou. Jsme si dobře vědomi skutečnosti, že spolehlivá podpora Fulbrighova programu naše vzájemné partnerství posiluje, a v jakékoliv situaci tak společně nalezneme řešení,” sdělil hostům náměstek amerického ministra zahraničních věcí USA Ethan Rosenzweig.

Komise J. Williama Fulbrighta je česko-americká příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy založená na základě mezivládní dohody v roce 1991 za účelem podpory vzdělávacích a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy. Komise administruje stipendia vládního tzv. Fulbrightova programu. Zároveň poskytuje bezplatné poradenství a informační služby všem zájemcům o studium a výzkum v USA. Za 32 let své existence komise vyslala do Spojených států amerických 1206 vědců, studentů, učitelů, novinářů a zástupců neziskového sektoru a přivítala 1080 stipendistů různých Fulbrightových programů v České republice. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz. 

Foto a Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image