Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  ŠkolstvíTiskové zprávy

  Proběhla Fulbright konference o budoucnosti vědecké a vzdělávací spolupráce mezi Evropou a USA

  Image

  Fulbrightova komise v Praze zahájila konferenci o budoucnosti Fulbrightova programu v Evropě. Ředitelka Fulbrightovy komise v České republice Hana Ripková uvedla, že během čtyřdenní konference ředitelé dalších evropských komisí, zástupci Velvyslanectví USA v Evropě a představitelé Fulbrightova programu z USA diskutují o aktuálních trendech ve vzdělávání, o nutnosti programů pružně reagovat na aktuální dění ve světě i o měnících se potřebách stipendistů, kteří na vědecké a studijní pobyty odjíždí.

  „Fulbrightův program má v České republice a v celé Evropě skvělou minulost, je však nutné debatovat o vývoji programu tak, aby flexibilně reagoval na aktuální potřeby partnerských zemí a USA,“ zdůraznila Hana Ripková.

  „Fulbrightův program patří k nejlepším příkladům mezinárodní vědecké a vzdělávací spolupráce a absolventi programu na obou stranách Atlantiku po návratu domů obvykle říkají, že dlouhodobý pobyt v USA jim – a často i jejich rodinným příslušníkům – navždy změnil život,” řekla vrchní ředitelka sekce vysokého školství MŠMT Radka Wildová v úvodu konference.

  “Fulbright a sdílené hodnoty, které společně prosazujeme, jsou základem vztahu USA s Evropou. Jsme si dobře vědomi skutečnosti, že spolehlivá podpora Fulbrighova programu naše vzájemné partnerství posiluje, a v jakékoliv situaci tak společně nalezneme řešení,” sdělil hostům náměstek amerického ministra zahraničních věcí USA Ethan Rosenzweig.

  Komise J. Williama Fulbrighta je česko-americká příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy založená na základě mezivládní dohody v roce 1991 za účelem podpory vzdělávacích a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy. Komise administruje stipendia vládního tzv. Fulbrightova programu. Zároveň poskytuje bezplatné poradenství a informační služby všem zájemcům o studium a výzkum v USA. Za 32 let své existence komise vyslala do Spojených států amerických 1206 vědců, studentů, učitelů, novinářů a zástupců neziskového sektoru a přivítala 1080 stipendistů různých Fulbrightových programů v České republice. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz. 

  Foto a Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze