Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  EnergetikaKomunikace s občanyTiskové zprávy

  Prostřednictvím informační linky 1212 pomáhá MPO městům a obcím s energetikou a ochranou spotřebitele 

  Celostátní informační linka 1212 je součástí rozsáhlé poradenské sítě Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Nově operátoři kontaktují zástupce měst a obcí, aby jim představili aktuální informace o energetickém poradenství, nekalých obchodních praktikách a dalších tématech resortu.

  „Aby měli všichni dostatek informací, spustili jsme v době energetické krize nový web a rozšířili síť energetických poradců. Stejně tak mohli lidé a firmy volat na naši linku 1212, kde se jim věnovali vyškolení operátoři,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Součástí změn české energetiky je rozvoj obnovitelných zdrojů energie, který podporuji a jsem za něj rád. Jako všude jinde se ale objevují nekalé praktiky některých obchodníků. Proto jsme připravili manuál, který poradí, jak si vybrat spolehlivého dodavatele nebo na co si dát pozor. Nyní tento manuál nabídneme zástupcům měst a obcí prostřednictvím naší linky.“

  Operátoři informační linky 1212 tak nyní aktivně oslovují starosty, aby jim představili širokou škálu informačních služeb, které ministerstvo poskytuje. Jejich cílem je informovat a podpořit místní samosprávy v oblasti energetiky, úspor energie a ochrany spotřebitelů.

  V rámci poskytovaných informačních služeb ministerstvo představuje síť odborných energetických poraden EKIS. Tato síť poskytuje zdarma odborné poradenství ohledně energetických řešení v domácnostech, firmách i veřejných budovách. Tito poradci pomáhají v oblasti úsporného osvětlení, správného vytápění a plánování energeticky úsporných staveb. Novinkou je možnost osobního setkání s odborníky po celé republice, aby byla zajištěna co nejlepší pomoc místním samosprávám.

  Součástí informačních služeb je desatero proti nekalým obchodním praktikám při nákupu fotovoltaiky. MPO ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí vypracovalo desatero, které má za cíl ochránit spotřebitele před nekalými praktikami některých prodejců a pomoci jim ve správném rozhodování. Součástí desatera je poskytnutí konkrétních rad a doporučení při výběru spolehlivých dodavatelů.

  Stále platí, že na informační linku 1212 se může obrátit kdokoliv každý všední den. Linka je zpoplatněna dle tarifu volajícího. Stejně tak resort pravidelně aktualizuje informace na webu www.energiezamene.cz. Nejbližšího energetického poradce najdete na www.mpo-efekt.cz/cz/ekis.

  Foto: Pexels
  Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze