Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceITTiskové zprávy

Rada TELCO probrala umělou inteligenci a digitalizaci

Image

V Bruselu se uskutečnila Rada pro telekomunikace (TELCO), na které Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zastupoval vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko. Česká republika podpořila Akt o umělé inteligenci a zapojila se do diskuse o jednotné implementaci nových právních předpisů v oblasti digitalizace. Členské státy také diskutovaly o prioritách digitální agendy pro nové legislativní období.

Ministři formálně přijali konečnou podobu nařízení o umělé inteligenci (AI). „Akt o umělé inteligenci rozděluje AI systémy podle způsobu využití a souvisejících rizik. Díky tomu pomůže vytvořit bezpečnější prostředí s ohledem na základní práva občanů,“ říká vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko s tím, že nařízení zároveň podporuje inovace. „Firmy budou jasně vědět, co je a není povolené, což jim poskytne právní jistotu,“ dodává Očko.

Nařízení zveřejní Evropská unie v úředním věstníku zhruba za dva týdny. První pravidla začnou platit už koncem tohoto roku.

Zástupci členských států se také věnovali soběstačnosti Evropy a zvyšování konkurenceschopnosti. V tomto ohledu Česká republika zdůraznila, že je potřeba pokračovat ve spolupráci s důvěryhodnými partnery a snižovat závislost na nestabilních regionech, zvlášť pokud jde o kritickou infrastrukturu. Aby byla Evropská unie v této oblasti úspěšná, je potřeba průběžně analyzovat slabá místa. Belgické předsednictví rovněž informovalo o mezinárodní spolupráci v oblasti digitální agendy a následující maďarské předsednictví představilo své plány pro příští pololetí.

Českou delegaci vedl vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a za MPO se zúčastnil vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko. Na okraj Rady jednali se zástupci Francie a Švédska. Věnovali se zejména prioritám pro příští Komisi v oblasti evropské digitální agendy, námětům na další rozvoj digitální infrastruktury a technologiím 5G a 6G.

Foto: Pixabay
Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze