Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceMístní rozvojTiskové zprávy

Regionální centra pro podporu investic už pomáhají s bytovými projekty

Image

Regionální centra pro podporu investic do bydlení, která v dubnu založil Státní fond podpory investic (SFPI), už naplno poskytují služby samosprávám. Od starostů a starostek evidují desítky žádostí o konzultace nejrůznějšího charakteru. S činností jednoho z těchto osmi nových expertních poradenských center se na svém výjezdu do Plzeňského kraje seznámil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

„Regionální centra pro podporu investic jsou důležitou částí mozaiky, kterou je naše reforma Bydlení pro život. Jsem nadšený ze zájmu, který už samosprávy o jejich služby projevily. Věřím, že centra budou městům a obcím velkou oporou, a to nejen při zářijovém spuštění našeho programu Dostupné bydlení,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš při příležitosti návštěvy plzeňského Regionálního centra pro podporu investic do bydlení.

„Regionální centra řeší dotazy z nejrůznějších oblastí. Těší mě, že se po tak krátké době svého fungování stala partnery našich starostů a starostek. Naši experti zodpovídají dotazy ohledně projektového řízení, implementace a strategického plánování investic, dále pomáhají s finančním modelováním a financováním projektů, a také s technologickými návrhy a řešením staveb, aby byly efektivní a udržitelné,“ vysvětluje ředitel SFPI Daniel Ryšávka.

Ministr Ivan Bartoš navštívil i město Přeštice, které leží dvacet kilometrů jižně od Plzně. Na místě se chystá projekt dostavby areálu pro seniorské bydlení a moderní zázemí terénní pečovatelské služby. Také tam vznikne 14 nových bytů pro seniory. S přípravou projektu pomáhá Regionální centrum pro podporu investic do bydlení SFPI. „Jsme rádi, že stát prostřednictvím poradenství SFPI poskytuje také expertní podporu konkrétním záměrům, jakým je projekt pro naše seniory v Máchově ulici. Obce tak mohou zrychlit a zefektivnit investiční výstavbu,“ říká Tomáš Chmelík, starosta města Přeštice. Obec plánuje na tento projekt nájemního bydlení využít program SFPI Dostupné bydlení, který bude spuštěn v září.

Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze