Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  KulturaTiskové zprávy

  SHS ČMS udělilo ocenění Památka roku 2022 

  Image

  Na pražském Žofíně byli slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže Památka roku 2022. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil ministr kultury Martin Baxa, který poděkoval všem oceněným a připomněl, že Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska je dlouhodobě pro Ministerstvo kultury naprosto klíčovým partnerem v péči o kulturní dědictví. 

  Památku roku každoročně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS) a je udělována za nejlepší projekt a realizaci obnovy movitých i nemovitých věcí, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí (věci nemusí být „kulturními památkami“ dle zákona). Hodnoceny mohou být zejména budovy nebo soubory staveb, např. zámek, hrad, klášter, jejich areál, kostel, palác, radnice, divadlo, obytná stavba, charakteristická část zástavby, jakož i brownfield, veřejný prostor, park, sochy, varhany a jiné umělecko-řemeslné předměty …

  Soutěž Památka roku 2022 má dvě kategorie:

  1. kategorie: malá (rekonstrukce do 2 mil. Kč bez DPH)
  2. kategorie: velká (rekonstrukce nad 2 mil. Kč bez DPH)  

  Cenou pro vítěze v 1. kategorii je odměna pro vlastníka objektu ve výši 50 000 Kč a v 2. kategorii ve výši 100 000 Kč. V obou kategoriích je vyhlašováno i 2. a 3. místo.

  Cenou pro vítěze krajských kol v obou kategoriích je odměna pro vlastníka věcný dar a pamětní list.

  Do soutěže se letos přihlásilo 45 objektů ze 14 krajů.  V kategorii malá obnova zvítězila obnova špýcharu v Myšticích v Jihočeském kraji a v kategorii velká obnova zvítězilo město Slaný s první etapou obnovy historického prvorepublikového parku Kumpánova zahrada, park Benar. Připomíná minulost areálu vily Ferdinanda Přibyla s přádelnou a je největší a nejzachovalejší zahradou založenou v meziválečném období ve Slaném. Zahrada vznikla roku 1939 podle návrhu zahradního architekta Josefa Kumpána (1885 až 1961). Od roku 2018 je zahrada s vilou kulturní památkou a dnes je ve vlastnictví města Slaný.

  Foto a Zdroj: Ministerstvo kultury 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze