Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŠkolstvíTiskové zprávy

  V letech 2014–2022 investovalo MMR do vzdělávání více než 24 miliard korun z fondů EU

  V průběhu let 2014–2022 jsme vzdělávání podpořili z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) částkou 24,2 miliardy korun. Celkem získalo napříč republikou podporu 3 143 projektů, které mají za cíl zkvalitnění vzdělávací infrastruktury a zvýšení její dostupnosti. Průměrná podpora na projekt dosáhla 7,7 milionu korun.

  Nejvyšší počet projektů – 1 972 v rámci základního vzdělávání jsme podpořili částkou 11,5 miliardy korun. Následovalo 490 projektů z oblasti středoškolského vzdělávání, které získaly 5,2 miliardy korun. IROP také podpořil 390 projektů předškolního vzdělávání, 253 projektů zájmového a neformálního vzdělávání a 38 projektů speciálního vzdělávání.

  Nejvíce úspěšných projektů bylo z Moravskoslezského kraje (463), Středočeského (378) a Jihomoravského (317). Největší objem podpory z fondů EU získaly projekty ve Středočeském kraji za celkem 3,5 miliardy Kč. Následují projekty v Jihomoravském kraji s 2,8 miliardy korun a v Moravskoslezském kraji, kam se investovalo 2,6 miliardy korun.

  Za dobu sedmiletého působení tohoto programu se podařilo vybudovat vzdělávací instituce, navýšit jejich kapacity a zmapovat v českém školství potřeby, které potřebují další podporu. Na systematickou práci z minulých let ve spolupráci s partnery navazuje IROP i v novém programovém období 2021–2027.

  Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze