Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceMístní rozvojTiskové zprávyŽivotní prostředí

  V rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg Bavorsko – Česko byly schváleny nové projekty za více než 23 milionů EUR

  Image

  V bavorském městě Bad Griesbach se uskutečnilo zasedání monitorovacího výboru programu přeshraniční spolupráce Interreg Bavorsko – Česko 2021–2027. Přítomní zástupci českých a bavorských ministerstev, českých krajů, bavorských zemských vlád, euroregionů a odborné sféry schválili první společné projekty pro současné období ve výši přesahující 23 milionů EUR.

  “Těší mě, že česko-bavorský program pokračuje ve své velmi úspěšné jízdě. Společně s bavorsko-rakouským byl schválen jako první mezi všemi programy přeshraniční spolupráce podporovanými v rámci Evropské unie. Už teď má první podpořené projekty, které zkvalitní život v pohraničí a přispějí k odbourání bariér mezi lidmi z obou stran společné hranice,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

  Z 27 projednávaných projektů jich monitorovací výbor nakonec schválil 20 ve výši 23,3 miliony EUR, což činí zhruba 25 % alokace programu. Podpora směřuje do pěti oblastí, kterými jsou výzkum a přenos znalostí, přizpůsobení se změně klimatu a ochrana životního prostředí, vzdělávání, kultura a udržitelný cestovní ruch i lepší správa spolupráce.

  Například projekt e-Tex se zaměří na přeshraniční výzkum mezi Západočeskou univerzitou v Plzni a Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg, který kombinuje zkoumání vlastností elektronických textilií s vývojem aplikačně orientovaných prvků. Cílem je vyvinout v praxi použitelné inovativní e-textilie pro oblast telemedicíny a zvýšení bezpečnosti členů integrovaného záchranného systému.

  Díky projektu WoBoFe pak dojde k vytvoření strategie managementu volně žijících kopytníků v obou národních parcích zohledňující návrat vlka do česko-bavorského pohraničí. Systém sledování vlků bude zahrnovat fotomonitoring, GPS telemetrii, akustický monitoring, terénní průzkumy a analýzu DNA sloužící k identifikaci jedinců a příbuzenských vztahů ve smečkách. Projekt Hrdinové řemesla pak zvýší zájem o studium řemeslných oborů mezi žáky prostřednictvím souboru vzájemně doplňujících se aktivit.

  Další zasedání monitorovacího výboru se uskuteční 28. a 29. listopadu 2023 v Karlovarském kraji. Noví zájemci mohou své záměry předkládat do 16. srpna do 16.00, a to prostřednictvím monitorovacího systému Jems.

  Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze