Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

Valašské muzeum v přírodě pořádá letní zážitky

Image

Prázdninové měsíce přinesou oblíbené programy a oživení areálů.

„Letní programovou nabídku zpestří zajímavé komentované prohlídky, bylinkové procházky, vyprávění valašských bájí a prázdninové tvoření a hraní. Tyto aktivity proběhnou ve Valašské dědině v rámci oživení všedních dnů. Nově nabídneme procházku s hajným pod názvem Léto na hájovně, kde se seznámíme s jeho prací, pomůckami a příběhy o stromech, zvířatech a přírodě. V kuchyni můžeme pomoci paní hajné, která nám představí pozapomenuté náčiní a recepty. Nově si posvítíme i na kouzelné bytosti z valašských pohádek. V Dřevěném městečku vystoupí cimbálové muziky odpoledne 18. 7. a 22. 8. a proběhne příběhová hra O pacholku Divínovi,“ zve Jindřich Ondruš, generální ředitel.

  • Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil – odhalí, co všechno a jak nápaditě uměli lidé z Beskyd využít k nejnutnějším potřebám a zábavě. Dozvíte se zajímavosti o salašnickém životě valachů, kde se vzal název Valašsko a ochutnat můžete i žinčicu. Pořadem provede Mistr Petr Číp – výrobce a hráč na gajdy.
  • Prázdninové tvoření a hraní – tvoření jednoduchých hraček a výrobků inspirovaných dřívějšími lidovými dovednostmi
  • Vyprávění bájí a pověstí – pověsti a pohádky svázané se zdejším krajem o salašnictví a dřívějším způsobu života.
  • Bylinkové procházky – paní Vanda Vrlová seznámí zájemce s bylinkami rostoucími u chalup a poradí s jejich sběrem, zpracováním a dalším využitím.
  • Léto na hájovně – pozvání na návštěvu do hájovny nebo rovnou s panem hajným na procházku do lesa.
  • Kouzelné bytosti z valašských pohádek – Znáte kouzelné bytosti, které se odedávna toulají v okolí Radhoště? Což si na ně trochu posvítit, správně je pojmenovat, a nakonec si je odnést v malé pohádkové skládance.
  • Příběhová hra O pacholku Divínovi – poskládejte střípky skutečného příběhu ze života rožnovského lidu pomocí luštění šifer a rébusů ukrytých na trase vedoucí areálem Dřevěného městečka.

Seznam letních aktivit Valašského muzea v přírodě naleznete ZDE.

Letní programová nabídka: 5. – 7. 7.  Zvonečkový jarmark, 13. 7. Hejův nožík, 14. 7. Sklářský den, 20. 7. Pekařská sobota, 24. 7. Pohádková noc, 27. 7. Romská píseň, 28. 7. Anenská pouť, 3. – 4. 8. Dny řemesel a setkání kovářů, 9. – 11. 8. Jánošíkov dukát, 17. – 18. 8. Starodávný jarmark, 25. 8. Z druhé strany Radhoště.

Foto: Národní muzeum v přírodě
Zdroj: Ministerstvo kultury

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze