Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Tiskové zprávy

  Vyjádření Agrární komory ČR k šíření ptačí chřipky

  Kachny jsou k přenosu nákazy ptačí chřipky obecně náchylnější, což bylo vidět počátkem roku 2017, kdy se nákaza objevila v několika komerčních chovech kachen v Jihočeském kraji. Přenos této nákazy bude předmětem šetření. Do komerčních chovů se nákaza obvykle šíří od volně žijících ptáků, například kontaktem s podestýlkovým materiálem, kontaktem s krmivem nebo selháním osoby pečující o zvířata, která nedodrží pravidla biologické bezpečnosti v chovech. Nejedná se o první výskyt ptačí chřipky v České republice v tomto roce, předchozí ohniska však byla zaznamenána v malochovech. Tepelnou úpravou masa a vajec a dodržením základních pravidel hygieny se nicméně vir spolehlivě likviduje.
  Apelujeme na chovatele drůbeže již od prvních výskytů ohnisek v Evropě a České republice, aby dodržovali zvýšená pravidla biologické bezpečnosti v chovech drůbeže a zamezili kontaktům chované drůbeže s volně žijícími ptáky. Tato opatření je nutno ještě více posílit z důvodu obavy zamezení dalšího šíření této nákazy. Dále je důležité dodržování vydaných mimořádných veterinárních opatření a maximální koordinace se Státní veterinární správou a příslušnými Krajskými veterinárními správami v případě možného podezření výskytu příznaků této nákazy. Obrovské ekonomické dopady mohou zaznamenat podniky exportující násadová vejce do Ruské federace. Problémem je i to, že se jedná o tzv. rozmnožovací chov, kdy je cena za jedno zvíře okolo 500 korun, tedy výrazně vyšší než u užitkové drůbeže. Záleží také na stáří hejna a dalších parametrech. U ohnisek v Královéhradeckém kraji se jedná o těžkou linii pižmových kachen Cherry Valey.
  Zdroj: www.akcr.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze