Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

    PromoNews

    Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

    2x měsíčně

    PromoDay

    Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

    5x týdně

    Představujeme vám

    Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

    1x měsíčně

    Akce

    Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

    1x měsíčně

    Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

    Tiskové zprávy

    Vyjádření Agrární komory ČR k šíření ptačí chřipky

    Kachny jsou k přenosu nákazy ptačí chřipky obecně náchylnější, což bylo vidět počátkem roku 2017, kdy se nákaza objevila v několika komerčních chovech kachen v Jihočeském kraji. Přenos této nákazy bude předmětem šetření. Do komerčních chovů se nákaza obvykle šíří od volně žijících ptáků, například kontaktem s podestýlkovým materiálem, kontaktem s krmivem nebo selháním osoby pečující o zvířata, která nedodrží pravidla biologické bezpečnosti v chovech. Nejedná se o první výskyt ptačí chřipky v České republice v tomto roce, předchozí ohniska však byla zaznamenána v malochovech. Tepelnou úpravou masa a vajec a dodržením základních pravidel hygieny se nicméně vir spolehlivě likviduje.
    Apelujeme na chovatele drůbeže již od prvních výskytů ohnisek v Evropě a České republice, aby dodržovali zvýšená pravidla biologické bezpečnosti v chovech drůbeže a zamezili kontaktům chované drůbeže s volně žijícími ptáky. Tato opatření je nutno ještě více posílit z důvodu obavy zamezení dalšího šíření této nákazy. Dále je důležité dodržování vydaných mimořádných veterinárních opatření a maximální koordinace se Státní veterinární správou a příslušnými Krajskými veterinárními správami v případě možného podezření výskytu příznaků této nákazy. Obrovské ekonomické dopady mohou zaznamenat podniky exportující násadová vejce do Ruské federace. Problémem je i to, že se jedná o tzv. rozmnožovací chov, kdy je cena za jedno zvíře okolo 500 korun, tedy výrazně vyšší než u užitkové drůbeže. Záleží také na stáří hejna a dalších parametrech. U ohnisek v Královéhradeckém kraji se jedná o těžkou linii pižmových kachen Cherry Valey.
    Zdroj: www.akcr.cz

    Nejčtenější kategorie
    Chytré město
    376
    Energetika
    381
    IT
    255
    Dotace a Finance
    1131
    Odpady
    204

    Nezmeškejte žádné informace!

    Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze