Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  ŠkolstvíTiskové zprávy

  Vysoké školy plánují zavést nové studijní programy v rychle se rozvíjejících oborech

  Od prosince 2021, kdy byla vyhlášena výzva pro vysoké školy, probíhá prostřednictvím investic z Nástroje pro oživení a odolnost EU realizace komponenty Národního plánu obnovy 3.2.1 Transformace vysokých škol. Díky podpoře od Evropské komise můžeme přizpůsobit výuku na veřejných vysokých školách novým trendům a měnícím se potřebám trhu práce, a zkvalitnit vzdělávání digitalizací studijní agendy.

  Na výzvu s celkovou alokaci téměř 3 miliardy Kč reagovalo všech 26 veřejných vysokých škol. Do roku 2026 vznikne nejméně 35 nových studijních programů, které budou odpovídat aktuálním potřebám trhu práce. Zájemci o studium si budou moci vybírat obory jako environmentální inženýrství, udržitelná mobilita, Big Data Analytics nebo chytré a zelené budovy v cirkulárním stavitelství. Modernizace informačních systémů a technologií zvýší kvalitu i komfort výuky a přispěje ke vzdělávání kvalifikovaných odborníků v souladu s požadavky moderní doby.

  Vzniknou také nové kurzy celoživotního vzdělávání, které poskytnou příležitosti pro upskilling a reskilling pracovníků. Absolvent kurzu si rozšíří dovednosti, získá kvalifikaci pro specifickou činnost a zvýší tak své šance na uplatnění na dynamicky se měnícím trhu práce. Dokladem o absolvování kurzu budou tzv. mikrocertifikáty, které respektují evropské požadavky na uznávání vzdělání. Touto výzvou reaguje MŠMT na budoucí nároky pracovního trhu, který bude po pracovnících požadovat schopnost rychle se učit a adaptovat se na změny.

  Ve dnech 30. a 31. března 2023 se pod organizačním zajištěním Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Ústí nad Labem uskuteční dvoudenní setkání platformy RONALDO, která sdružuje zástupce vysokých škol v ČR. Pro vysoké školy se jedná o příležitost konzultovat realizaci projektů z Národního plánu obnovy, ale i novinky a změny u projektů z Operačního programu Jan Amos Komenský přímo se zástupci MŠMT.

  Zdroj Foto: Pexels 
  Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze