Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  KulturaTiskové zprávy

  Výzva Kreativní vouchery pomůže malým a středním podnikům s inovacemi

  Image

  Nová výzva Národního plánu obnovy nabízí malým a středním podnikům propojení s kreativním sektorem, jehož prostřednictvím budou moci inovovat svoje služby a produkty, a tím zvýšit konkurenceschopnost. 

  Jde vlastně o nové kreativní partnerství. Malé a střední podniky tvoří až 80 % ekonomických subjektů a jsou páteří české ekonomiky. Nově vznikající kreativní sektor si v ekonomice stále hledá své místo. Spolupráce mezi nimi je proto logickým a důležitým krokem,“ říká k nové výzvě ministr kultury Martin Baxa. A dodává:“ Malé a střední podniky investují do inovací svých služeb například v oblasti designu. Tuto přidanou hodnotu pak přinesou kreativní profesionálové, kteří naopak díky voucherům mohou získat nový prostor pro své působení.

  Cílem všech dotačních řízení ve všech plánovaných výzvách v rámci iniciativy Kreativní vouchery je přidělit malým a středním podnikům nejméně 3 000 kreativních poukázek ve třech po sobě následujících výzvách (2023–2025).

  Cílovými skupinami jsou malé a střední podniky a kreativní profesionálové. Malý či střední podnik bude moci podat žádost o voucher na služby kreativců na měkké inovace neboli kreativní řešení jejich produktu nebo služby. Kreativci, se kterými bude možné navázat spolupráci v rámci čerpání voucheru, budou muset být registrovaní v Celostátní galerii kreativců. Výhodou kreativních voucherů je jejich multiplikační efekt (pokračování spolupráce, zakázky nad rámec voucheru), který zvyšuje jejich dopad na ekonomiku. Důležitým znakem spolupráce je interaktivita. Půjde o společný tvůrčí proces žadatele a poskytovatele služeb (kreativce).

  Malé a střední podniky mohou prostřednictvím kreativních voucherů inovovat své služby a produkty například v následujících oblastech: architektura a interiérový design, průmyslový a produktový design, design služeb, design nábytku; film / video / hudba / zvuk / fotografie, grafický design a branding, webdesign; informační a komunikační technologie; marketingové strategie, práce s texty a další.

  Všechny aktivity jsou v souladu s naplňováním Státní kulturní politiky 2021–2025+ a Strategie rozvoje a podpory kulturních a kreativních odvětví pro roky 2021–2025.

  Datum příjmu žádostí a otevření Celostátní galerie kreativců bude upřesněn (předpokládaný termín je v polovině května).

  Veškeré podrobnosti o výzvě a procesu podání žádosti naleznete tomto odkazu: https://www.mkcr.cz/kreativni-vouchery-cs-2918

  Zdroj Foto: Pexels
  Zdroj: Ministerstvo kultury

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze