Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITKyberbezpečnostŠkolstvíTiskové zprávy

Žáci Karlovarského kraje se budou vzdělávat v kyberbezpečnosti

Image

Rada Karlovarského kraje na pondělním zasedání odsouhlasila individuální dotaci Krajskému ředitelství policie Karlovarského kraje. Prostředky ve výši 250 tisíc korun budou využity na realizaci projektu s názvem „Kyber svět kolem nás“. Ten reaguje na stále zvyšující se rizika, která číhají v online prostředí na teenagery.

Počet nebezpečných případů v kyberprostoru neustále stoupá. Velice proto vítáme, že policie přichází s novým projektem, jenž je věnován osvětě v otázkách kyberbezpečnosti. Projekt cílí na žáky druhého stupně základních škol a středoškoláky. Ti se v online prostoru pohybují nejvíce a zároveň patří mezi nejvíce ohroženou věkovou skupinu. Jedná se o aktivitu, která v budoucnu plně nahradí dlouholetý projekt Ajaxův zápisník, jenž jsme jako kraj také podporovali,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Prostředky od Karlovarského kraje budou vynaloženy zejména na výrobu a tisk didaktických pomůcek, pracovních pomůcek, propagačních materiálů a zajištění realizace workshopů pro zúčastněné školy. V rámci projektu proběhnou také 3 velké projektové dny v každém územním obvodu regionu, kde kromě besed budou pro žáky připraveny ukázky policejní techniky, výstroje a výzbroje. Projekt do budoucna pojme i další témata v otázkách bezpečnosti.

Foto a Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze