Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojTiskové zprávy

Zastupitelé Zlína schválili potřebnou změnu územního plánu, příprava krajského projektu pavilonu urgentní medicíny v Baťovce pokračuje 

Image

Další z milníků má za sebou projekt modernizace Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Zastupitelé města Zlína ve čtvrtek 11. května schválili změnu územního plánu, díky které může krajská nemocnice dál pokračovat v přípravách výstavby nové centrální budovy, tedy pavilonu urgentní medicíny. Jeho výstavba by měla začít na přelomu let 2027 a 2028.

Úprava územního plánu se týká výškové regulace budov. Schválením změny zůstane respektována jak původní urbanistická struktura, takzvaný Gahurův prospekt v areálu nemocnice, tak zástavba v okolí. Ke změně nebyly ze strany veřejnosti podány žádné připomínky ani námitky.

Jsem rád, že zastupitelé města vyjádřili podporu našemu projektu. Můžeme tak dál pokračovat v jeho přípravě. Nová budova bude v souladu s územním plánem města Zlína, což je pro nás důležité. Je to další krok k tomu, aby ve Zlíně mohlo vzniknout nové zdravotnické zařízení na technologické úrovni jednadvacátého století,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Vedení Baťovy nemocnice tak nyní může vyzvat dodavatele projektové dokumentace, aby začal další fázi pro územní rozhodnutí. Souběžně s tím bude pokračovat modernizace nemocnice v ostatních pavilonech dle schváleného obchodního plánu. „Příprava musí být maximálně pečlivá s ohledem na všechny podněty, které jsme nashromáždili během představování studie. Je důležité, že postupujeme podle plánu tak, jak jsme ho představili krajským zastupitelům,“ dodal hejtman.

Podle harmonogramu letos čekají krajskou nemocnici investice za více než 170 milionů korun, dalších 602 milionů půjde na přístrojové vybavení. Na přelomu let 2024 a 2025 pak začne výstavba nového pavilonu pro matku a dítě, tedy nové porodnice.

Foto a Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze