Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

    PromoNews

    Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

    2x měsíčně

    PromoDay

    Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

    5x týdně

    Představujeme vám

    Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

    1x měsíčně

    Akce

    Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

    1x měsíčně

    Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

    Chytré městoTiskové zprávy

    Zlínský kraj chce být lídrem chytrých řešení pro města a obce

    Image

    Ve čtvrtek 13. dubna se Wichterleho sál Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati stal dějištěm konference Smart Region Tour 2023 pro Zlínský a Olomoucký kraj. V několika diskuzních blocích došlo na témata, jako jsou praktické ukázky chytrých řešení, energetická nezávislost obcí, měst i domácností nebo investice do zelené energie. Nad konáním konference převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Jedním z odborníků na pódiu byl krajský radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast digitalizace a resort mládež a sport.

    Akce se zúčastnili specialisté na oblast smart cities, tedy chytrých řešení, zástupci měst a obcí, univerzit, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životní prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, dalších institucí a firem. „Zlínský kraj je, co se týče digitálních technologií, konkurenceschopný a vyspělý. Náš region má potenciál být v některých oblastech inovací a digitalizace českým lídrem. Příkladem je digitální technická mapa, která zpřístupní informace o stavebních a technických objektech v kraji. Využijí ji města a obce, stavebníci, ale třeba i složky integrovaného záchranného systému,“ uvedl radní Jiří Jaroš.

    Zlínský kraj připravuje také další projekt v oblasti chytrých technologií. Zaměřený bude na využití 5G sítí. „Ty mohou změnit bez přehánění naprosto všechno. Mají obrovský potenciál, což dokládá nebývalý zájem o spolupráci ze strany řady významných aktérů, ať už jsou to města, obce, univerzita či soukromý sektor. Díky pokročilým vysokorychlostním sítím můžeme zavádět takové věci, jako jsou asistivní technologie v sociálních službách, mohou pomáhat v oblasti kamerových a bezpečnostních systémů, v dopravě, a to včetně autonomních vozidel nebo řízení provozu veřejné dopravy. Využitelné jsou k monitoringu a vyhodnocování nakládání s energiemi a dokonce ve zdravotnictví. Zaváděním nových technologií a inovativních řešení chceme zlepšovat podmínky života našich obyvatel,“ doplnil Jiří Jaroš.

    Zpracoval: Vladimír Dostálek
    Foto a Zdroj: Zlínský kraj

    Nejčtenější kategorie
    Chytré město
    380
    Energetika
    397
    IT
    270
    Dotace a Finance
    1177
    Odpady
    210

    Nezmeškejte žádné informace!

    Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze