Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceTiskové zprávyZdravotnictví

Zlínský kraj navýšil stipendia pro studium zdravotníků

Image

Rada Zlínského kraje schválila nové parametry krajského stipendijního programu pro budoucí zdravotníky. Nově kraj navýšil jednak částky stipendií, ze dvou na tři roky se prodlužuje také doba, po kterou stipendia mohou studenti lékařských fakult během studii pobírat. 

Stipendijní program se týká jak lékařských, tak nelékařských zdravotnických oborů. Zlínský kraj tak podporuje studenty během studií, ti pak následně nastupují do nemocnic Zlínského kraje, kde zůstávají pracovat po dobu, která je daná podmínkami stipendijního programu.

Jsem ráda, že krajský stipendijní program si v posledních letech získává u studentů stále vetší oblibu, věřím, že je to i významný zdroj pomoci během studií, která nejsou levná. Stipendijní program využívají více i nemocnice, které tak mohou počítat s pomocí kraje pro své náborové aktivity pro získaní budoucích zaměstnanců. Vyšší částky stipendií se týkají i nelékařských oborů, právě v reakci na poptávku jak po diplomovaných všeobecných sestrách, tak i například po radiologických asistentech, kde jsme zohlednili také to, že musí za vzdělaním zatím dojíždět mimo Zlínský kraj,” uvedla náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová.

Podrobné informace ke krajským stipendijním programům lékařských i nelékařských oborů včetně podmínek a částek naleznete zde:
https://zlinskykraj.cz/dotace/rp16-24-stipendijni-program-pro-zdravotnicke-obory

Foto a Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze