Třinec spouští nový projekt webového portálu

Publikováno: 18. 3. 2021Cca 2.3 min četbyKategorie: Kraje, Moravskoslezský kraj
SDÍLET

Město Třinec zahájilo novou etapu v komunikaci se svými občany. Na portálu FajnyTrinec.cz najdou občané na jednom místě rozvojové vize města, informace o všech připravovaných i aktuálně realizovaných projektech a také tom, co se podařilo realizovat v létech minulých.
Hlavní předností této formy komunikace s občany je přehlednost a transparentnost. Cílem je interaktivním, věcným, ale i zábavným způsobem ukázat, jak se bude Třinec dál rozvíjet, jak bude vypadat v budoucnu a jaké jsou představy jeho obyvatel. „Přejeme si, aby se lidem v našem městě dobře žilo. Proto chceme, aby měli naši občané co nejjednodušší přístup k informacím, které se jich přímo dotýkají. Zároveň jsme hledali moderní řešení, které bude odpovídat dnešním nárokům,“ přiblížila primátorka Věra Palkovská. Odkaz na FajnyTrinec.cz najdete na stránkách města hned na prvním místě v Častých odkazech.
Centrálním místem nové aplikace je mapa, na které jsou umístěny projekty roztříděné do několika kategorií. Na přehledných kartách jednotlivých záměrů je pak možné zjistit všechny důležité informace. Postupným cílem je zapojit občany do rozhodování o budoucnosti města, aby s vedením aktivně vedli debatu o jeho dalším směřování. „Pro magistrát bude průběžná diskuse s lidmi důležitým vodítkem k tomu, abychom zjistili, na které oblasti se v dalších letech máme zaměřit tak, aby se lidem v Třinci skvěle žilo. Teď jsme na startovní čáře. FajnyTrinec.cz bude živý, bude se dál rozvíjet a my věříme, že se stanete stálými návštěvníky tohoto webu,“ dodává Věra Palkovská.
Pro zapojení přitom není potřeba procházet složitou registrací ani poskytovat žádné osobní údaje vyjma jména. Systém navíc umožňuje přihlášení i přes již existující účty na Facebooku a Googlu.
Zdroj: www.trinecko.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější