Trutnov rozdá roušky potřebným

Publikováno: 13. 2. 2021Cca 2.1 min četbyKategorie: Kraje, Královéhradecký kraj, Obory, Zdravotnictví
SDÍLET

Na sedmi místech Trutnov rozdá roušky občanům, kteří nemají jinou možnost, jak si je opatřit. Nošení respirátorů FFP2 nebo aspoň chirurgických roušek je u nás povinné na veřejných místech a v hromadné dopravě ode dneška. Trutnovský okres je z nařízení vlády uzavřený, kvůli špatné pandemické situaci.

Čtvrt milionu roušek pro potřebné přivezli do Trutnova ze skladu státních hmotných rezerv hasiči. „Dodávku ústenek pro Trutnov a jeho okolní obce jsme obdrželi dnes odpoledne a přerozdělili ji. V sobotu si je vyzvednou starostové jednotlivých obcí, kteří je dále rozdistribuují svým občanům,“ potvrdil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Roušky si mohou lidé vyzvednout v pondělí od 12 do 19 hodin. Většina distribučních míst je ve školách. Jen místo Základní školy kpt. Jaroše v Gorkého ulici bude výdejní místo ve vstupní hale budovy Městského úřadu Trutnov na Slovanském náměstí.

„Zároveň s ohledem na hustotu obyvatel jsme přidali jedno distribuční místo v Horním Starém Městě, kromě Základní školy Mládežnická se roušky budou vydávat také v klubovně hasičské zbrojnice dobrovolných hasičů Horní Staré Město,“ upřesnil Adamec.

Místo čtyř kusů, jak bylo původně plánováno, obdrží každý občan pouze tři roušky. Místo slíbených 310 tisíc jich totiž Trutnov a okolní obce dostaly pouze 250 tisíc. „Tato mimořádná dodávka je především pro ty občany, kteří nemají možnost či prostředky si roušky jinak opatřit,“ připomíná trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Zájemci o ústenky se musí prokázat občanským průkazem, osoby mladší 15 let rodným listem. „Pokud na distribučních místech vzniknou fronty, žádáme občany, aby dodržovali dostatečné rozestupy a další protiepidemická opatření,“ dodává trutnovský starosta Ivan Adamec.

Více informací ZDE

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější