V Jablonci lze žádat o podporu na stavbu kanalizačních přípojek

Publikováno: 17. 5. 2021Cca 1.7 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Od 21. dubna mohou zájemci podávat na jablonecký magistrát žádosti do městského dotačního Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2021. V jabloneckém rozpočtu je na program alokovaných 1,5 mil. korun, které jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a nových kanalizačních přípojek. Žádat je možné do 29. října.
„O podporu formou investiční dotace mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastru Jablonce nad Nisou. Získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku,“ vysvětluje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.
Stejně jako v minulých letech se žádosti předkládají průběžně po celou dobu výzvy na oddělení dotací jabloneckého magistrátu. „Systém předkládání je opět dvoukolový – v prvním kole se předkládá tzv. zjednodušená žádost (projektový záměr), pokud ji schválí rada města, pak se žádá o dotaci v kole druhém,“ pokračuje Habadová s tím, že potvrzení o schválení projektového záměru vydaná v letech 2013, 2014, 2016-2020 zůstávají v platnosti, pokud splňují podmínky programu pro rok 2021. „U novostaveb je žádost podmíněná schváleným projektovým záměrem z období 2013-2019. Nově předložený projektový záměr u novostavby bude stejně jako loni zamítnut,“ dodává Iveta Habadová.
Nejzazší termín pro ukončení příjmu žádostí je 29. říjen 2021, projekty budou realizovány až do konce října následujícího roku 2022.
Zdroj: Město Jablonec

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější