V Liberci poprvé zasedla expertní skupina pro digitalizaci regionu

Publikováno: 8. 12. 2021Cca 1.7 min četbyKategorie: IT, Kraje, Liberecký kraj, Obory
SDÍLET

Vytvořit pracovní skupinu, která uchopí téma digitalizace v regionu, se rozhodla Agentura regionálního rozvoje, tým Smart Akcelerátor Libereckého kraje. Za cíl si předsevzala mapovat potřeby firem a organizací, propojovat je a iniciovat tak vznik reálných projektů. První setkání přivedlo pod jednu střechu zástupce krajského úřadu, statutárního města Liberec, Semil, Hrádku nad Nisou, zástupce firem, příspěvkových i neziskových organizací.

První setkání přineslo účastníkům témata chytrých technologií a kyberbezpečnosti. Zaostřilo na nejnovější možnosti mobilních operátorů, řeč byla o aktivitách Libereckého kraje v oblasti chytrých technologií. Závěrem přišlo na čím dál palčivější téma kyberbezpečnosti.

Chytřejší kraj pro Liberecký kraj je krajská koncepce s akčním plánem zasazující o šíření chytrých technologií především ve veřejném sektoru, v krajských organizacích a na krajském majetku. Nejnověji přináší přechod úřadu na elektronický oběh dokladů.

Od listopadu elektronicky schvalujeme materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva, plánujeme digitalizovat většinu dokumentů, které u nás vznikají. Do budoucna chceme pomocí digitalizace otevřít úřad co nejvíce lidem,” uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Že je kyberbezpečnost v regionu tématem k řešení, potvrdil i průzkum provedený mezi účastníky setkání. Čtyři pětiny respondentů se na její posílení hodlají v následujícím roce zaměřit.

Zdroj: Liberecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější