V Liberci začíná první etapa velké opravy průtahu centrem

Publikováno: 12. 7. 2021Cca 2.3 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Řidiče v centru Liberce čeká od pondělí první velké omezení v centru města v Sokolské ulici. První etapa potrvá do listopadu, navážou na ni ale další práce, které potrvají dva roky a omezí i dopravu přes Šaldovo náměstí, jednu z nejrušnějších křižovatek ve městě.
Důvodem rekonstrukce jsou nové inženýrské sítě. „Rekonstrukce je už nutná. Dlouho odkládanou výměnu zastaralého poruchového vodovodu z roku 1954 a popraskané kanalizace provede Severočeská vodárenská společnost (SVS). Následně se přidají plynaři. Město opraví chodníky a povrchy komunikace, včetně přilehlého veřejného osvětlení,“ popsalo město na svém facebookovém profilu důvody opravy. Jde o sdruženou investici ve spolupráci správců inženýrských sítí, a města Liberec. Silnice dlouho patřila Ředitelství silnic a dálnic, došlo ale už k jejímu převedení na Liberecký kraj.
Oprava výrazně omezí také provoz autobusových linek. Linky 13, 24, 26 a 99  budou mezi zastávkami Dopravní hřiště a Šaldovo náměstí vedeny v obou směrech po objízdné trase ulicemi Zhořelecká, Krajinská, Ruprechtická, Budyšínská, Rumjancevova, nám. Dr. E. Beneše (pouze ve směru do centra) a Sokolská. V ulici Krajinská budou pro oba směry zřízeny náhradní zastávky za zastávku U Dvora. Linky nebudou obsluhovat zastávky U Dvora (náhradní v ulici Krajinská), Sokolská (náhradní Nám. Dr. E. Beneše) a Sokolská most (náhradní Sokolská u zdi). Linky 28 a 32 budou mezi zastávkami Dožínková a Šaldovo náměstí vedeny v obou směrech po objízdné trase ulicemi Chrastavská, Valdštejnská, Železná a Sokolská. Linky nebudou obsluhovat zastávky Sokolská (náhradní Nám. Dr. E. Beneše) a Sokolská most (náhradní Sokolská u zdi). Linky na objízdné trase nezastavují. Na linkách budou po dobu uzavírky platit objížďkové jízdní řády. U regionálních linek přeruší v obou směrech obsluhu zastávky Liberec, Sokolská.  Namísto zastávky Sokolská bude pro uvedené linky sloužit náhradní zastávka Malé náměstí (u Křížového kostela), společná s MHD.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější