Velikonoční sbírka v Plzni

Publikováno: 15. 3. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Kraje, Plzeňský kraj
SDÍLET

V Plzni dnes odstartovala velikonoční sbírka s názvem Nový počátek. Potraviny, které jsou určeny pro rodiny v krizi, samoživitelky i samoživitele a rodiny s více dětmi, je možné nosit do prostor u vrátnice magistrátní budovy v Kopeckého sadech 11.
Do sbírky je možné přispět trvanlivými potravinami jako je hladká a polohrubá mouka, cukr, vanilkový cukr, prášek do pečiva, trvanlivé mléko, hrozinky, mandle, jakékoli sladkosti, ale i těstoviny nebo konzervy.
„Velikonoční sbírka Nový začátek se poprvé z iniciativy Odboru sociálních služeb konala v roce 2018. Pracovníci magistrátu, plzeňských obvodních úřadů či spřátelených neziskových organizací tehdy poprvé přispěli k tomu, že koleda či čerstvě upečený velikonoční mazanec nechyběly ani v rodinách, které se ocitly v krizové situaci či u matek, jež se svými dětmi pobývají v azylových domech nebo u samoživitelů a samoživitelek. Těší mě, že ani nyní, v době, která je pro všechny velmi složitá, nechybí chuť pomáhat a kolegyně i kolegové se do organizování sbírky opět pustili. Díky nim i dárcům si potřební budou moci dopřát krásně prožité velikonoční svátky,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.
Sbírka potrvá do pátku 26. března, sběr potravin se koná ve všední dny od 6 do 18 hod.
Zdroj: www.plzen.eu

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější