Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Vodohospodářství

Hygienicikontrolovali jakost vody ke koupánína Orlíku a vrybníku Hejtman, ten společně sPodolskem dostal čtyřku

Po první kompletní sezónní kontrole jakosti vody ke koupání ve všech sledovaných lokalitách Jihočeského kraje minulý týden dnes hygienici zveřejnili výsledky opakovaných kontrol ve třech lokalitách, kde byly v minulém týdnu zjištěny nadlimitní hodnoty klíčových ukazatelů jakosti vody, jako jsou sinice, chlorofyl a, případně vodní květ.
Voda pro mimořádnou kontrolu byla v pondělí odebrána na Orlíku u veřejného tábořiště Podolsko a u Radavy a dále v rekreačním rybníku Hejtman na Jindřichohradecku. V těchto lokalitách byly v minulém týdnu překročeny limity pro sinice a chlorofyl a. Na Podolsku byla opět zjištěna zhoršená jakost vody. „Podle dnešních výsledků je voda u Podolska nevhodná ke koupání, protože zde byly výrazně překročeny hodnoty pro ukazatele sinice, chlorofyl a, pro vodní květ a též byla zaznamenána snížená průhlednost. Podle platné metodiky zde voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání či provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem,“ uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová. Na pětistupňové škále je voda hodnocena stupněm 4.
Podobně byla hodnocena i vody v rekreačním rybníku Hejtman. Voda zde není vhodná ke koupání, dle výsledků rozboru zde byly výrazně překročeny limitní hodnoty pro ukazatele sinice a chlorofyl-a. Podobně jako u Podolska i na Hejtmanu voda neodpovídá hygienickým požadavkům, pro uživatele představuje zdravotní riziko a koupání či provozování vodních sportů zde nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem. Rovněž na Hejtmanu je pro tento týden voda hodnocena stupněm 4.
Velmi dobře naopak dopadla voda u autokempu Radava na Orlíku, která byla hodnocena stupněm 2. Voda zde je vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi, dle aktuálního rozboru byla pouze překročena hodnota ukazatele vodní květ.
Zdroj: KHS České Budějovice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze