Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Vodohospodářství

  Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina řeší společně problematiku vody

  První pracovní setkání zástupců vodohospodářských společností a představitelů Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina k tématu řešení dodávek pitné vody pro občany.
  Schůzku inicioval Vladimír Šmerda – krajský radní JMK pro oblast investic, infrastruktury a majetku, který má právě vodohospodářskou infrastrukturu v gesci. „Řešení problematiky zajištění pitné vody pro občany a obecně sucha v krajině je pro náš kraj zásadní. Dosažení cíle, kterým je propojení vodohospodářských soustav, je běh na dlouhou trať. Pozitivně vnímám zájem ze strany kraje Vysočina i jednotlivých společností v tomto odvětví. Máme společně odpovědnost za prosperující krajinu našeho regionu i dodávku pitné vody pro občany,“ zahájil jednání Šmerda.
  Za Kraj Vysočina se jednání zúčastnil tamní náměstek hejtmana, který podpořil spolupráci obou krajů. „Spolupráce Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje v oblasti vodohospodářství je velmi důležitá. Oba kraje spojují vodní zdroje a již stávající vodohospodářské soustavy,“ řekl Vlček – náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.
  Kromě politických zástupců jednotlivých krajů se schůzky zúčastnili i vedoucí dotčených odborů, generální ředitel Vodárenské akciové společnosti, a.s. Lubomír Gloc a předseda představenstva společnosti Vodohospodářský rozvoj a výstavba, a.s. Jan Plechatý.
  Všichni zúčastnění se rozhodli stvrdit záměr memorandem. To bude předloženo na červnové zastupitelstvo Jihomoravského kraje ke schválení. Vodárenská akciová společnost, a.s. navíc zpracuje návrh financování pro oba kraje. Záměr bude projednán i v kruhu radních, kteří by případnou rozpočtovou položku doporučili ke schválení.
  Zdroj: Jihomoravský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze